Niedziela 02 października 2022r. 
REKLAMA

Maturzyści chcą być lekarzami, anglistami, twórcami gier

Data publikacji: 2022-07-19 18:44
Ostatnia aktualizacja: 2022-07-19 18:44
Maturzyści chcą być lekarzami, anglistami, twórcami gier
Inauguracja roku na Pomorskim Uniwersytecie Medycznym. Chętnych, aby zostać lekarzami i dentystami, nie brakuje. Fot. Dariusz GORAJSKI  

Maturzyści wybierający szczecińskie uczelnie marzą przede wszystkim o karierze lekarza, dentysty, anglisty, twórcy gier komputerowych, informatyka. To wnioski z pierwszego etapu rekrutacji na studia.

Najbardziej imponujące wyniki tradycyjnie notuje najlepsza uczelnia w naszym regionie, Pomorski Uniwersytet Medyczny. O jedno miejsce na kierunku lekarsko-dentystycznym konkurują 22 osoby. Na kierunku lekarskim - 16 osób. To zawsze były atrakcyjne studia, ponadto w ostatnich latach PUM świetnie sobie radzi w zestawieniu polskich uniwersytetów przygotowanym przez portal „Perspektywy", znacząco wyprzedzając inne regionalne uczelnie. W tegorocznym rankingu PUM jest szesnasty, następna szczecińska uczelnia Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny znalazł się na miejscu 39. Uniwersytet Medyczny chwali się także nowymi inwestycjami w infrastrukturę - między innymi nowym centrum dydaktyki, w którym szkolą się przyszli farmaceuci.

A jak wygląda sytuacja na największym na Pomorzu Zachodnim uniwersytecie?

- W tym roku po pierwszym etapie rekrutacji mamy 5 447 kandydatów na pierwszy stopień

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-07-2022

 

Autor: Alan Sasinowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Piotr
2022-07-19 19:45:13
Wszyscy chcą być kopertowiczami w kitlach lub super zarabiającymi po kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie inżynierami projektantami algorytmów ku chwale cyfryzacji i robotyzacji. Ilu trzeba pracowników jako podatników aby zarobić na jednego inżyniera administratora sieci w sklepach samoobsługowych. Wszycy samoobługowi klienci muszą zarobić na te kasy i płatności cyfrowe przez smartfona. Kiedy to ludzie zrozumią, kogo mają na utrzymaaniu prócz polityków i biorców pomocy społecznej.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA