Niedziela, 02 kwietnia 2023 r. 
7 szczecin
REKLAMA

Marian mieszka w kurorcie [GALERIA]

Data publikacji: 22 stycznia 2023 r. 17:31
Ostatnia aktualizacja: 22 stycznia 2023 r. 17:31
Marian mieszka w kurorcie
Marian rowerzysta na desce pływającej po wodzie Fot. Artur BAKAJ  

Marian zawitał do Kołobrzegu w październiku 2019 roku. Najpierw pojawił się z deskorolką przy molo spacerowym, chwilę później przysiadł na deptaku obok kortów tenisowych. Tam dołączyła do niego Marlena oraz mały Miecio. Z czasem rodzina kołobrzeskich Marianów zaczęła się powiększać.

Przybywali pojedynczo, a to tu, a to tam. Jednego z nich, tego z suzafonem w czapeczce WOŚP, przywitał osobiście Jurek Owsiak. Inne także rozsiadywały się z wielką pompą. Przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika jest Marian z globusem nieba, w porcie jachtowym Marian jadący po desce pływającej na wodzie, a obok ośrodka „Poznanianka" zadomowił się Marian wystylizowany na pirata. W sumie w największym polskim mieście uzdrowiskowym mieszka obecnie 10 niezwykłych - bo takimi są Mariany - postaci.

Mowa oczywiście o odlanych z brązu statuetkach mew, które dzięki wyobraźni ich projektanta Darka Jakubowskiego nabrały ludzkich cech. Z przygotowanych przez niego komputerowych symulacji 3D wprost do realnego świata przenosi je znany artysta Romuald Wiśniewski. Mariany powstają

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-01-2023

 

Autor: Przemysław WEPRZĘDZ
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA