Piątek, 22 listopada 2024 r. 
REKLAMA

Legalne, nielegalne i szpetne

Data publikacji: 05 lutego 2021 r. 19:29
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2021 r. 20:23
Legalne, nielegalne i szpetne
 

Jak długo może nielegalnie zajmować miejski grunt pojemnik do zbiórki odzieży używanej? W przypadku prestiżowej lokalizacji, czyli górnego tarasu Starego Miasta, nawet latami. Jak np. na trawniku przy ul. Koński Kierat - niespełna 50 metrów od siedziby Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych, który umowę dotyczącą lokalizacji „odzieżowych pojemników" parafował w imieniu Gminy Miasto Szczecin.

Niemal cztery lata temu ZBiLK, który ma siedzibę przy sąsiedniej ul. Mariackiej, podpisał z firmą „Wtórpol" umowę dzierżawy pod lokalizację 340 pojemników na terenie Szczecina. Jeden miał stanąć właśnie przy ul. Koński Kierat. Stanęły jednak dwa. Na co nie zwrócił uwagi żaden z urzędników.

Pojemniki zajęły fragment trawnika. Mimo że zgody na tę lokalizację nie wyrazili mieszkańcy pobliskiej wspólnoty mieszkaniowej, której pieczy - na podstawie umowy z TBS - oddano owo zielone podwórko. Co więcej, o opinię nt. postawienia pojemników urzędnicy miasta nie zapytali także miejscowej Rady Osiedla Stare Miasto. Choć powinni - bowiem są do tego zobligowani lokalnym prawem: Statutem Miasta Szczecina.

 

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-02-2021

 

Tekst i fot. Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Robert
2021-02-05 21:28:05
Fakt równie szpetne co ten PGRowski bloczek w tle! W sumie patrząc po tym jaką zabudowę mamy w obrębie historycznej starówk, to i te pojemniki wpisują się w całość.
Stefan
2021-02-05 21:02:32
Wywalić w cholerę wszystkie te pojemniki, zerwać umowę jak nie idzie się dogadać. A każdy postawiony pojemnik usuwać do skutku, nawet jak ich będzie tysiąc.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA