Środa 12 maja 2021r. 

Kronika Friedeborna po polsku

Data publikacji: 2021-04-21 18:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-04-21 18:56
Kronika Friedeborna po polsku
Fot. Archiwum ZKP  

Trwają prace nad długo oczekiwanym tłumaczeniem kroniki Paula Friedeborna „Historyczny opis miasta Starego Szczecina na Pomorzu". Wydawcą będzie Zamek Książąt Pomorskich w Szczecinie, któremu na przygotowanie i druk tego dzieła udało się zdobyć pieniądze z UE z programu INTERREG VA.

- Wydanie polskiej wersji kroniki to bardzo trudny i drogi projekt. Jest on częścią większego programu „Klasztor w mieście. Miasto w klasztorze", jaki realizujemy wraz z naszym niemieckim partnerem Dominikanerkloster w Prenzlau - mówi Barbara Igielska, dyrektor Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie. - Podjęliśmy się tego wyzwania, bowiem Zamek ma już doświadczenie wydawnicze. Przygotowaliśmy wiele ważnych publikacji nawiązujących do dziedzictwa kulturowego dynastii Gryfitów, historii miasta i regionu, a wiemy, jak bardzo zależy na przetłumaczeniu kroniki miłośnikom historii. Doceniamy wagę tej publikacji.

To pierwsza kronika Szczecina obejmująca wydarzenia od czasów najdawniejszych do 1613 roku. Napisana przez ówczesnego sekretarza Rady Miejskiej, a później, od 1630 roku burmistrza Szczecina. Wielką jej

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 21-04-2021

 

(isz)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ