środa, 03 marca 2021r.

Kolejne oficyny w centrum Szczecina będą jak nowe

Data publikacji: 2021-01-27 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-10 13:53
Kolejne oficyny w centrum Szczecina będą jak nowe
Fot. TBS  

- Trzy oficyny przy ul. Bolesława Śmiałego 34,35 i 36 przejdą gruntowną przebudowę - zapowiada Tomasz Klek, rzecznik prasowy miasta ds. mieszkalnictwa. - W ramach inwestycji odnowione będzie również podwórze. Remont przeprowadzi Szczecińskie TBS, które obecnie szuka wykonawcy zadania.

Jak podkreśla rzecznik, modernizacja oficyn to kolejny etap prac renowacyjnych kwartału śródmiejskiego nr 33 ograniczonego ulicami: Bolesława Krzywoustego, Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza oraz aleją Piastów w Szczecinie. Obejmuje on kompleksową modernizację trzech budynków przy ul. B. Śmiałego 34, 35, 36 wraz z zagospodarowaniem podwórza.

Oficynę nr 34 przeznaczono na mieszkania o podwyższonym standardzie dla potrzeb osób starszych. Na każdym z trzech pięter przewidziano małe jedno- i dwupokojowe mieszkania, w pełni wykończone, zaprojektowane z myślą o osobach starszych i niepełnosprawnych. Łącznie powstanie w nim 18 lokali.

- Na parterze budynku przewidziano świetlicę środowiskową, w której będzie możliwość integracji mieszkańców oficyn i kamienic frontowych. W budynku zaprojektowano windę

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-01-2021

 

Autor: (isz)

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ