Sobota, 01 kwietnia 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

Już 1 lutego skończy się udręka pacjentów ze Świnoujścia [GALERIA]

Data publikacji: 30 stycznia 2023 r. 18:46
Ostatnia aktualizacja: 30 stycznia 2023 r. 18:46
Już 1 lutego skończy się udręka pacjentów ze Świnoujścia
Fot. UM  

Pod koniec ubiegłego roku z prowadzenia stacji dializ w Świnoujściu zrezygnowała prywatna firma. Pacjenci musieli dojeżdżać do najbliższej jednostki w Szczecinie. 1 lutego ich udręka się skończy. Od tego dnia będą mogli być dializowani na miejscu.

- Kiedy jesienią dotarła do nas informacja, że prywatna spółka rezygnuje z prowadzenia stacji dializ, powiedziałem moim współpracownikom tylko dwa zdania - mówi prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. - Musimy zrobić wszystko, by ta stacja została w Świnoujściu. Znajdę pieniądze na jej prowadzenie. I dziś możemy powiedzieć - udało się. I to rekordowo szybko.

Poprzedni podmiot prowadzący stację, spółka Fresenius Nephrocare, zakończył działalność 20 grudnia 2022 r. Przez ostatnią dekadę stacja dializ działała w pomieszczeniach dzierżawionych od spółki Uzdrowisko Świnoujście S.A. w budynku Zakładu Przyrodoleczniczego „Rusałka" przy ulicy Powstańców Śląskich. I zostaje w tym miejscu, ale pod egidą Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o.o. W piątek symbolicznie otwarto pomieszczenia stacji, w której na początku leczyć się

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 62% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-01-2023

 

(eg)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA