Środa, 04 października 2023 r. 
14 szczecin
REKLAMA

Jest wykonawca na kolejny odcinek obwodnicy Stargardu

Data publikacji: 05 czerwca 2023 r. 14:56
Ostatnia aktualizacja: 05 czerwca 2023 r. 15:07
Jest wykonawca na kolejny odcinek obwodnicy Stargardu
Wzdłuż nowej drogi posadzono dużo drzew i krzewów, które mają być barierą od ulicznego gwaru. Na kolejnym odcinku obwodnicy zaplanowano ok. 7 tys. nasadzeń. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Wybrano wykonawcę budowy kolejnego odcinka północnej obwodnicy Stargardu. W tym miesiącu ruszą prace projektowe.

Obwodnicę Stargardu, a właściwie jej kolejny prawie kilometrowy odcinek powstanie od ul. Wieniawskiego do wiaduktu na ul. Składowej. W czerwcu zaczną się prace projektowe. Start robót budowlanych zaplanowany jest na początek 2024 r.

- Ten odcinek razem z ukończonym fragmentem od ul. Orzeszkowej do Składowej pozwolą na zdecydowane usprawnienie ruchu w całym mieście i przeniesienie go poza centrum Stargardu - mówią miejscy urzędnicy.

Kolejny fragment obwodnicy wybuduje firma Strabag z Pruszkowa. Ta sama, która wybudowała trasę oddaną w lutym br. na odcinku od ul. Składowej do Orzeszkowej. Poza jezdniami i rondem, któremu nadano im. Unii Europejskiej, powstały tam chodniki, ścieżki rowerowe, zatoki autobusowe, kanalizacja deszczowa, oświetlenie i nowe nasadzenia.

Chcą ekranów akustycznych

Mieszkańcy osiedla Harmonia Park, które znajduje się przy nowym rondzie UE, wystąpili do miasta z petycją o budowę wzdłuż drogi ekranów akustycznych. Stargardzianom przeszkadza bowiem

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 05-06-2023

 

Wioletta Mordasiewicz
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA