Poniedziałek, 27 marca 2023 r. 
5 szczecin
REKLAMA

Jesienne plany Teatru Kameralnego. Festiwal, apetyt na czereśnie i jubileusz

Data publikacji: 20 września 2022 r. 21:31
Ostatnia aktualizacja: 20 września 2022 r. 21:31
Jesienne plany Teatru Kameralnego. Festiwal, apetyt na czereśnie i jubileusz
Takie auto, z wizerunkiem Michała Janickiego, od kilku dni jeździ po szczecińskich (i nie tylko, rzecz jasna) drogach. Ten popularny aktor został ambasadorem marki Renault. Tak było na oficjalnym przekazaniu samochodu w piątkowy wieczór przed Teatrem Kameralnym. Fot. Monika GAPIŃSKA  

Jesień zapowiada się bardzo ciekawie na scenie szczecińskiego Teatru Kameralnego. Najpierw, pod koniec października, odbędzie się tu siódma edycja Festiwalu Euromusicdrama „Muzyka w Teatrze, Teatr w Muzyce". To kilkudniowa impreza, która jest okazją do promocji utworów z przedstawień oraz różnych form łączących muzykę z teatrem. Z kolei pod koniec listopada zapowiadana jest premiera przedstawienia opartego na tekście Agnieszki Osieckiej. Warto również zaznaczyć, że w tym roku Teatr Kameralny świętuje swoje dwudzieste urodziny.

Muzyka teatralna gwiazdą festiwalu

Warto przypomnieć, co było bodźcem do powstania wspomnianego festiwalu. Otóż kiedy do Polski przyjechał wybitny francuski wirtuoz klarnetu, a jednocześnie zapalony teatroman, Jean-Marc Fessard, bez początkowej znajomości języka polskiego zakochał się w polskich interpretacjach teatralnych. Nie rozumiejąc słów, artysta zwrócił uwagę na melodię języka polskiego i właśnie na muzykę teatralną. Stwierdził zatem, że trzeba zaprezentować podczas festiwalu muzykę autorstwa najwspanialszych kompozytorów.

- Muzyka teatralna jest na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-09-2022

 

Autor: Monika Gapińska 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA