środa, 27 stycznia 2021r.

Jakie standardy dla zieleni?

Data publikacji: 2021-01-14 16:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:33
Jakie standardy dla zieleni?
 

Na razie jest to dokument, który widzieli wyłącznie autorzy oraz garstka urzędników miasta. Nie został udostępniony nawet radnym. Mowa o „Standardach utrzymania, ochrony i rozwoju terenów zieleni Miasta Szczecin", przygotowanych przez zespół ekspertów pod kierunkiem prof. Marcina Kubusa z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, będącego równocześnie prezesem Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego.

Chodzi o ważny dla Szczecina zbiór zasad, który winien wyznaczać wysokie standardy w miejskiej zieleni, a też służyć jako źródło wiedzy specjalistycznej zarówno z zakresu dendrologii, jak i ochrony środowiska - nie tylko urzędnikom, ale również wszystkim mieszkańcom. Na lata.

Zasady zielonego miasta

Powinien być elementem strategii „pływającego ogrodu", ale jego opracowanie Wydział Ochrony Środowiska UM zlecił dopiero w ub. roku. Do realizacji w iście ekspresowym tempie, czyli w niespełna pół roku, do lipca 2020 r. Czas pandemii opóźnił przygotowanie dokumentu o miesiąc. Jednak do tej pory „standardy" nie zostały wcielone w życie, a opracowanie zostało udostępnione jedynie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 76% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 14-01-2021

 

Autor: Arleta Nalewajko
Zdjęcia: Mirosław Winconek

Komentarze

Jaki profesor
2021-01-14 17:44:05
Pani redaktor jest różnica pomiędzy „profesor” a „profesor ZUT” i o Kubusie moźna pisać jedynie „prof. ZUT” - to nie profesor belwederski, tylko uczelniany. Nie ma tytułu profesora belwederskiego, lecz zajmuje stanowisko profesora uczelnianego. To dygresja, ale dla świata nauki ważna. Na profesora belwederskiego trzeba pracować, pracować itd.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ