Poniedziałek 20 września 2021r. 
REKLAMA

Jak się umówić na szczepienie

Data publikacji: 2020-12-30 07:28
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:22
Jak się umówić na szczepienie
Fot. SPSK nr 2 PUM  

Medycy, tzn. wszystkie osoby z grupy zero, wciąż mogą się zapisywać na szczepienia – rząd po raz kolejny wydłużył czas składania wniosków (poprzedni termin upłynął 28 grudnia). Lekarze mogą zgłaszać swój akces do 14 stycznia. Osoby z grupy zero szczepią się w szpitalach węzłowych. W Zachodniopomorskiem jest ich 27.

Po zaszczepieniu medyków program szczepień przeciwko COVID-19 wejdzie w etap I  – ma to nastąpić po 15 stycznia 2021 r. Wtedy szczepione mają być osoby po 60. roku życia, służby mundurowe, nauczyciele i pensjonariusze domów opieki społecznej. Ta grupa szczepić się już będzie w otwartych punktach szczepień, w placówce POZ lub w innym punkcie zatwierdzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

***

Rozpoczęły się szczepienia przeciwko COVID-19 w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 2 PUM w Szczecinie. Jako pierwszy zaszczepiony został prof. Kazimierz Ciechanowski - lekarz kierujący Kliniką Nefrologii, Transplantologii i Chorób Wewnętrznych. - Czuję się dobrze! Spójrzcie na nas - my się nie boimy tych szczepionek, szczepimy się. Wierzymy w nie, to jest nasza wiara, ale i wiedza! - podkreślał przed podaniem szczepionki.

 

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-12-2020

 

Autor: Leszek Wójcik
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Endriu
2020-12-30 20:53:20
Hym... Ale póki co medycy nie garną się żeby się dać zaszczepić już drugi raz wydłużają termin zapisów żeby medycy mogli się zaszczepić, ciekawe dlaczego nie chcą tego zrobić? Przecież ta szczepionka taka cudowna szkoda tylko że firma nie chce brać odpowiedzialności za skutki uboczne. Podobny scenariusz był jakiś czas temu z rozkręcana pandemia świńskiej grypy wtedy Kopacz nie kupiła szczepionek bo też firma nie chciała wziąć odpowiedzialności.... Ludziska pomyślcie zanim dacie sobie wbić igłę w d... ę.
Oo
2020-12-30 12:43:44
I to będzie jak z umawianie. Się teraz do lekarza przez telefon itp i jak do onkologa nie dostanie się połowa i będzie że wszystko idzie dobrze jakie to już się śmieszne i smutne robię. Gdzie by człowiek nie czytał umierają na covid a na raka i inne choroby nie ma zgonów żal pl

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ