Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Jak oszczędzać wodę. Projekt na czas kryzysu klimatycznego

Data publikacji: 2021-10-20 19:57
Ostatnia aktualizacja: 2021-10-21 00:07
Jak oszczędzać wodę. Projekt na czas kryzysu klimatycznego
Kamila Pawlak: „Projektant w dzisiejszym świecie powinien wpływać na zachowania ludzi”. Fot. archiwum prywatne  

Umywalka, która pozwala oszczędzać wodę - dzięki temu projektowi szczecinianka Kamila Pawlak, studentka Wydziału Wzornictwo Akademii Sztuki, zajęła drugie miejsce w prestiżowym międzynarodowym konkursie Roca Jump the Gap 2021. Wzięło w nim udział kilkanaście tysięcy osób z całego świata.

- Do powstania projektu pchnęła mnie zmieniająca się sytuacja wody w Polsce i na świecie - opowiada Kamila Pawlak. - Pojawiające się w gazetach i internecie statystyki, artykuły, zdjęcia oraz filmy sprawiły, że zaczęłam analizować dogłębniej temat zmieniającego się klimatu oraz marnotrawstwa. Moim głównym celem było zwrócenie uwagi odbiorców na oszczędność w gospodarstwie domowym przy codziennej czynności, jaką jest higiena. Za pomocą projektu chciałam nie tylko nakłonić do oszczędzania, ale również podać argumenty, które poprowadzą do zmian i codziennej motywacji w ograniczaniu wody. Za najczęstsze miejsce wykorzystywania wody w gospodarstwie domowym wyróżniam łazienkę. Przyczynia się do wysokiego zużycia przy podstawowych działaniach związanych z higieną osobistą. Owe czynności weszły nam w nawyk

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 68% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 20-10-2021

 

Autor: Alan Sasinowski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

srututu
2021-10-20 23:21:40
Czy ktoś jeszcze poza tą panią zauważył "zmieniającą się sytuację wody w Polsce"? Ja niczego szczególnego nie zauważyłem, ale ekohisterycy wiedzą lepiej. Strach ma wielkie oczy, choć myślę, że tu o zwykły szmal i rozgłos chodzi, a nie o lęki.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA