Imponujący bilans Chemika

Data publikacji: 19 grudnia 2023 r. 14:54
Ostatnia aktualizacja: 19 grudnia 2023 r. 15:54
Sobotni mecz ze Stalą był dziesiątym w sezonie spotkaniem ligowym Chemika bez straconego seta. Fot. Ryszard PAKIESER

Siatkarki Chemik na półmetku sezonu zasadniczego są zdecydowanymi liderkami tabeli Tauron Ligi. Drużyna trener Marco Fenoglio ma za sobą najlepszą pierwszą rundę od pięciu lat.

Chemik w weekend zainaugurował rundę rewanżową Tauron Ligi i zwycięstwem nad Stal Mielec 3:0 podtrzymał świetną passę z ostatnich tygodni. Na półmetku rundy zasadniczej (nie licząc meczu ze Stalą) ekipa z Polic miała na koncie 31 punktów. Po raz ostatni tak imponującym dorobkiem na tym etapie rozgrywek siatkarki Chemika mogły pochwalić się w grudniu 2018 roku. Wówczas także miały 31 punktów i bilans 10 wygranych i 1 przegranej. Przed rokiem po zakończeniu I rundy Chemik miał na koncie zaledwie 23 punkty, a sezon zasadniczy zakończył z dorobkiem 43 punktów i 15 zwycięstw.

Nie tylko aktualny dorobek punktowy, ale też postawa drużyny Marco Fenoglio musi budzić uznanie. Od początku sezonu w rozegranych meczach Tauron Ligi Chemik w 11 zdobył komplet punktów, w 10 nie oddał rywalkom nawet seta, a w jedynym przegranym meczu z mistrzem Polski ŁKS policzanki uległy dopiero w tie-breaku. Jeśli do wyników z Tauron Ligi