Czwartek, 18 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Gryfiński radny zmienia ocenę strategicznego dokumentu. Sołtysi nic nie wiedzieli

Data publikacji: 04 stycznia 2021 r. 08:38
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2021 r. 20:22
Gryfiński radny zmienia ocenę strategicznego dokumentu. Sołtysi nic nie wiedzieli
 

Sołtysi kilku podgryfińskich miejscowości nie kryli zdziwienia ekspresowym trybem, w jakim na początku grudnia ub.r. zostali zaproszeni przez wiceburmistrza Tomasza Milera na spotkanie do magistratu. W rozmowie z nami informowali, że - choć urzędnik zapraszał, by przedstawić najnowszą wersję planowanej obwodnicy Gryfino - Radziszewo („podobno dopiero co dostał ten projekt") - to głównym powodem zwołania tego spotkania stała się nasza dociekliwość w dopytywaniu radnego Zenona Trzepacza, dlaczego diametralnie zmienił stanowisko w sprawie „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta i gminy Gryfino" (dalej: studium) i - co ważne - nie poinformował o tym lokalnej społeczności.

Na sto procent był przeciw

Jeszcze niedawno mieszkający w Radziszewie Z. Trzepacz był przeciwko nowemu projektowi studium, a swój sprzeciw argumentował głównie tym, że wprowadzane zmiany drastycznie ograniczą możliwości nowej zabudowy na terenach położonych w miejscowościach, które mają potencjał i są zlokalizowane bardzo blisko dużej aglomeracji miejskiej. Kilkakrotnie przytaczaliśmy

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 04-01-2021

 

Tekst i fot. Maria PIZNAL
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Marek Sanecki
2021-01-04 21:19:10
Gmina to wielka rodzina... a w rodzinie różnie bywa, nie zawsze wszyscy mają to samo zdanie. Czym większa rodzina tym opinie mogą być bardzo odległe od siebie. W tym ciekawym dla mnie artykule, nie zauważyłem żadnych elementów wojenki. Rolą dziennikarzy jest opisywać, zestawiać informacje, edukować, przypominać.... Pani Maria Piznal jest osobą, która znana jest z pracowitości, wnikliwości, zaangażowania w życie społeczności Gminy i Powiatu Gryfino dlatego warto wczytywać się w Jej teksty. Uznaję je za wartościowe. Radny Zenon Trzepacz to radny o największym stażu radnego w gryfińskiej radzie. Zawsze stał na straży interesów swoich wyborców, dlatego obecnie też jestem zdziwiony zmianą Jego stanowiska.
Do Niesmaczne...
2021-01-04 13:44:44
Co za głupi komentarz. Dziennikarka cytuje wypowiedzi radnego i sołtysów, nie ocenia ich. Pewnie to nie podoba się lokalnej władzy.
Niesmaczne...
2021-01-04 11:21:53
Pani Piznal prowadzi jakąś prywatną wojenkę z gryfińskim samorządem?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA