Niedziela, 16 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Gdy rolnicy strajkują, ciężko dojechać do pracy

Data publikacji: 13 marca 2024 r. 18:33
Ostatnia aktualizacja: 13 marca 2024 r. 23:10
Gdy rolnicy strajkują, ciężko dojechać do pracy
Miasto planuje zmodernizować trasę. Fot. Czytelnik  

Z redakcją skontaktował się pan Mariusz, który z powiatu pyrzyckiego dojeżdża do pracy w Parku Przemysłowym Nowoczesnych Technologii w Stargardzie.

- W Warnicach codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 13-17 odbywają się strajki rolników i jest zablokowana droga Stargard - Pyrzyce - opowiada pan Mariusz. - Często policja kieruje kierowców drogą do Stargardu od strony Warnic, od torów linii kolejowej 411 Stargard - Pyrzyce. Tymczasem ta droga jest w fatalnym stanie. Jak popadało ostatnio, była zalana. Samochody grzęzły w dziurach i błocie. Od strony Warnic bardzo dużo ludzi jeździ do pracy w stargardzkim parku przemysłowym. Teraz przez strajki rolników, ruch tam jest dużo większy niż wcześniej.

Droga na terenach PPNT, komunikująca Stargard z gminą Warnice jest planowana do generalnej przebudowy. Powstanie odwodnienie, jezdnia z chodnikiem i ścieżką rowerową oraz oświetlenie.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-03-2024

 

(w)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@Myśleć, myśleć..
2024-03-13 23:08:05
Ty tak sam z siebie te bzdury wypisujesz czy może jedynie je powtarzasz? Informuję cię że rolnicy już zmieniają profil - nowe, niedawno postawione silosy na zboże są wystawione na sprzedaż... Myślisz że na gruntach które są w okolicy można prowadzić dowolną produkcję ? Są rośliny które mają mniejsze wymagania glebowe i się je uprawia - po 2WS przesunięto granice - dobre ziemie zostały na wschodzie a nam się dostało to co mamy i wszystko tu nie urośnie...
Marek
2024-03-13 21:43:31
Nie szczuć dziennikarzyny na rolników, miejcie odrobinę honoru
Karol
2024-03-13 21:37:57
Gdy rolnicy zbankrutują z powodu działań zielonej mafii w Brukseli, ciężko będzie w Polsce żyć, a już na pewno bardzo drogo.
Myśleć, myśleć..
2024-03-13 20:02:13
Jest nadprodukcja pszenicy w Polsce piąty rok z rzędu i nic nie wskazuje by to miało się zmienić. Wystarczy trochę poczytać fachowych artykułów i samemu się to znajdzie. To nie ukraińskie zboże jest problemem chłopów a karłowatość polskiego rolnictwa i brak chęci na zmiany profilu produkcji rolnej. Może trzeba posłuchać mądrzejszych od siebie, uczyć się innych zasiewów i hodowli a nie blokować zwykłym niewinnym ludziom drogi. W Polsce tylu ludzi żyjących z takiego rolnictwa nie da się utrzymać.
mariusza zielony ład
2024-03-13 19:50:44
pan mariusz niech sie cieszy że jeszcze jeżdzi .bo już niedługo dzieki zielonemu ładowi będzie wykluczony komunikacyjnie ze względu na to że nie będzie go stać na auto i energię elektryczną.Jak nie znajdzie pracy gdzieś gdzie bedzie mógł tylko dojechac skuterem lub rowerem to będzie bezrobotnym.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA