Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Finał renowacji w sierpniu. Uchylili rąbka kamienicy

Data publikacji: 2022-03-25 15:39
Ostatnia aktualizacja: 2022-03-25 16:11
Finał renowacji w sierpniu. Uchylili rąbka kamienicy
Fot. UM Szczecin  

Od października 2020 r. trwa kapitalny remont kamienicy przy ul. Księcia Bogusława X 52 w Szczecinie. Po zdjęciu przed kilkoma dniami części rusztowania odsłonięto odnowiony fragment elewacji od strony deptaku. Pełen efekt prac renowacyjnych i modernizacyjnych narożnej zabudowy na styku z pl. Zamenhofa i ul. Jagiellońskiej powinien być do podziwiania za kilka miesięcy. Ich finał planowany jest na sierpieńu.

Kolorystyka elewacji została uzgodniona z miejskim konserwatorem zabytków na podstawie wcześniej wykonanych odkrywek malarskich. Ściana frontowa, tło i spody balkonów zyskały kolor piaskowo-ugrowy, natomiast detale i ościeżnice okien kolor chłodny beż.

Modernizacja kamienicy powoli dobiega końca. Aktualnie kontynuowane są prace elewacyjne na ścianie frontowej od ul. Jagiellońskiej i od podwórza, trwają również prace wykończeniowe w lokalach użytkowych, tj. układanie glazury, wykładzin i montaż drzwi wewnątrz. Poza tym w lokalach montowane są oprawy oświetleniowe i czujki. Pozostało jeszcze kilka rzeczy do wykonania, m.in.: położenie drugiej warstwy farby w lokalach, montaż

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 67% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-03-2022

 

(M)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

yu
2022-03-25 16:57:06
tylko żeby nasz murzynek Meras znów nie opsikał farbą,wszak już zniszczył tyle kamienic na miliony to co mu tam.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA