Sobota 04 lutego 2023r. 
REKLAMA

„Dzicy” właściciele domków nie płacą za nic?

Data publikacji: 2020-11-12 23:27
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
„Dzicy” właściciele domków nie płacą za nic?
 

Przez kolejne dwa lata grupa przeszło 50 ludzi mających „dzikie" domki letniskowe w Pobierowie (na zachodnim końcu ulicy Grunwaldzkiej) nie będzie płaciła żadnych podatków, dzierżaw za teren ani też opłat na rzecz gminy. O sprawie pisałem 28 sierpnia br. w artykule „Czy władze Rewala zalegalizują samowolę?". Teraz sprawa ma ciąg dalszy.

Kilka słów przypomnienia. Kilkadziesiąt lat temu, kiedy w Pobierowie stacjonowała tajna jednostka wojskowa (wszyscy o niej jednak wiedzieli), w której znajdowały się rakiety wycelowane na wrogą nam wówczas Danię, teren był niedostępny dla cywilów (dziś w tym miejscu największy w Polsce hotel buduje Tadeusz Gołębiewski) i strzeżony zasiekami (istnieją do dziś). Obok ogrodzenia jednostki wojskowej znajdował się atrakcyjny teren położony w lesie i blisko morza. Należał do nadleśnictwa w Gryficach. Oficjalnie budować tam nic nie można było, ale to były takie czasy, że mało kto się tym przejmował.

Najpierw swój domek letniskowy postawił dowódca jednostki, potem inni oficerowie, z czasem dołączyły do nich lokalne VIP-y (m.in.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 84% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-11-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Agnieszka
2020-12-11 13:20:01
Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd. Ten teren, na których są domki, nie jest własnością gminy, tylko lasów państwowych. Właściciele płacą dzierżawę, nie wiem skąd te kłamliwe informacje.
gh
2020-11-13 07:12:32
Z "dobrze poinformowanych źródeł" wiem, że ci "domkowicze" nie mają szansy by nie płacić za dzierżawę. Opłaty dzierżawne będą, a co do podatków - wystarczy aby wójt wydał decyzje o wysokości podatków każdemu z domkowiczów - i też zapłacą.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA