Środa 05 października 2022r. 
REKLAMA

Dzicy lokatorzy na klifie w Trzęsaczu. Motolotniarze wyganiają ludzi z terenu Urzędu Morskiego

Data publikacji: 2022-08-18 20:47
Ostatnia aktualizacja: 2022-08-19 22:10
Dzicy lokatorzy na klifie w Trzęsaczu. Motolotniarze wyganiają ludzi z terenu Urzędu Morskiego
15-minutowy przelot kosztuje 250 zł.  

Nie tak dawno w Chłopach motolotniarz, który twierdził, że porwał go poryw wiatru, spadł na 64-letnią kobietę, która z wnukami przebywała na plaży. Z urazem ręki i nogi poszkodowana przewieziona została do szpitala. Pilot paralotni nie posiadał przy sobie stosownych dokumentów. Prokuratura Rejonowa w Koszalinie prowadzi postępowanie w kierunku narażenia osoby na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia. Podobne loty od wielu lat odbywają się na klifie w nadmorskim Trzęsaczu.

Teren ten opanowali motolotniarze z Zielonej Góry, którzy czują się tu pewnie i uważają, że są tu gospodarzami. Tak nie jest, a mimo to przeganiają turystów, którzy spacerują po pasie technicznym należącym do Urzędu Morskiego w Szczecinie. Na pasie jest także ścieżka rowerowa, do której prowadzą wydeptane przez pieszych drogi, które należą do gminy Rewal, a nie do motolotniarzy, którzy uzurpują sobie do tego terenu prawo.

Teren od ulicy do pasa technicznego został kupiony kilkanaście lat temu na przetargu, ale jego właściciel

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-08-2022

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Michał
2022-08-19 21:44:58
Redaktorze,nie pisz bzdur. Jestem mieszkancem gminy Rewal i jestem dumny z tego,że mamy taką atrakcje! Co roku przyjeżdża do nas ktoś z rodziny rozsianej po Polsce i Świecie i za każdym razem ktoś z nich lata na paralotni w Trzesaczu.
Olek
2022-08-19 21:42:36
Na prawdę ? Latałem, nawet dwa razy..zajebista sprawa. A Panowie ? Pełna profeska ! Pozdrawiam Panów w czerwonych koszulkach-jesli to czytacie bądźcie pewni,jesteście zajebisci i róbcie to dalej!!!
Bla bla bla cz.2
2022-08-19 16:41:13
W kwestii paralotni w Trzesaczu to sama mialam okazję lecieć paralotnią a czekając w kolejce zauważyłam, że odchody w lesie zostawiają turyści a nie paralotniarze, którzy jak to Pan ujął " tam koczują" . Lot paralotnią nad morzem to wspaniałe przeżycie i piękne doświadczenie i mimo szkalującego artykułu polecam lot każdemu.
Bla bla bla cz.1
2022-08-19 16:32:47
Panie Redaktorze, wypadki zdarzają sie w każdej dyscyplinie sportu. Przedstawił Pan sytuację mającą miejsce w Chłopach, że motolotniarz nie miał na miejscu stosownych dokumentów, ale nie oznacza to, że nie posiadał ich w ogóle i tego pan redaktor nie ustalił po drugie to, że PR w Koszalinie prowadzi postępowanie " w kierunku narażenia..." nie oznacza, że zarzut został komuś przedstawiony a już na pewno nie czyni kogoś winnym (czy zapadł wyrok prawomocnie skazujący??).
Natiiii
2022-08-19 11:09:03
Ejjjj komu przeszkadza? Że plażowiczom? Ja w Trzesaczu jestem co roku i nigdy mi nie przeszkadza to że latają...i innym chyba tez bo jak widzą to słyszę ejjj ale zazdro tez tak bym chciał itp. A tak wgl czy paralotniarze nie sa atrakcja turystyczna ? No coz Pan Redaktor chyba kogos tu bardzo nie lubi... a moze zazdrosci 🤣🤣
Rademen
2022-08-19 09:21:22
Dzizasss! kolejna gównoburza Kwiatkowskiego, jestem tam co roku i absolutnie nie widziałem, żeby kogoś przeganiali czy rościli sobie prawa do terenu. Powiedziałbym raczej, że są super atrakcją tego miejsca, ale zawsze znajdzie się taki komu przeszkadza to paralotnia to skuter wodny, to Pan który sprzedaje kukurydzę na plaży.
Donald Rtęć
2022-08-18 21:00:17
Tak , to wina cyklistów i paralotniarzy

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA