Poniedziałek 14 czerwca 2021r. 
REKLAMA

Człowiek o złotym sercu. Biega, bo lubi

Data publikacji: 2021-05-11 20:42
Ostatnia aktualizacja: 2021-05-16 20:24
Człowiek o złotym sercu. Biega, bo lubi
Marcin Rybicki ma 42 lata. Na co dzień pracuje w Zakładzie Aktywności Zawodowej Centralna Kuchnia. Fot. Wioletta MORDASIEWICZ  

Marcin Rybicki ze Stargardu to zapalony biegacz. Bierze udział w każdym możliwym biegu organizowanym w regionie. Ma w domu pokaźną kolekcję medali, która jest jego wielką dumą.

Marcin Rybicki jest pracownikiem Zakładu Aktywności Zawodowej Centralna Kuchnia przy ul. Broniewskiego w Stargardzie, gdzie zatrudniane są osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Deficyty 42-latka nie przeszkadzają mu jednak w jego pasji. Pamięta, gdzie zdobył dany medal, które zajął miejsce.

- Ma ich dużo - potwierdza Przemysław Momot, kierownik ZAZ Centralna Kuchnia w Stargardzie. - Wśród naszych pracowników mamy kilka osób z ciekawymi pasjami.

W swojej pokaźnej kolekcji, eksponowanej na dwóch wielkich wieszakach w szafie, pan Marcin ma 46 medali. W tym jeden jest szczególny, pozłacany w kształcie miecza. Zdobył go na największym biegu z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w Poznaniu. Brało w nim udział 2,5 tysiąca osób.

- Raz udało mi się zająć nawet trzecie miejsce w cyklu stargardzkich biegów „Cztery pory roku" - opowiada Marcin Rybicki ze Stargardu. - Trzeba było zaliczyć bieg

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-05-2021

 

Autor: Wioletta MORDASIEWICZ
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ