Piątek, 02 czerwca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Czarno-białe w kolorze. Wystawa Jubileuszowa 45-lecia ZPAF w Szczecinie

Data publikacji: 25 maja 2023 r. 20:43
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2023 r. 20:54
Czarno-białe w kolorze. Wystawa Jubileuszowa 45-lecia ZPAF w Szczecinie
Anna Pisula-Mandziej – Promień nadziei Fot. Anna PISULA-MANDZIEJ  

Dziesięcioro autorów, skromna - bo mimo swej nazwy poniekąd „przejściowa" - Sala Kolumnowa Książnicy Pomorskiej, kilkadziesiąt niewielkich na ogół prac wyeksponowanych na tyle, na ile pozwala przestrzeń plus informacyjny afisz, uchylający się od jubileuszowo pochwalnych anonsów, a zawierający wyłącznie nazwiska twórców.

Ale ta prosta ekspozycja z okazji czterdziestopięciolecia Związku Polskich Artystów Fotografików w Szczecinie warta jest niewątpliwie uwagi. Zarówno jako skrótowa informacja dotycząca działalności i charakteru tegoż związku w jego szczecińskim wydaniu, jak i wystawa po prostu.

Przez lata kojarzył się szczeciński Związek z postacią Krystyny Łyczywek przede wszystkim - pionierki Szczecina, artystki z ogromnym dorobkiem, niezwykle aktywnej na polu upowszechniania sztuki fotografii, a i kultury w ogóle. Od jakiegoś czasu znów może się kojarzyć z tym nazwiskiem, jako że stery w związku przejęła po pani Krystynie jej córka Ewa Łyczywek-Pałka. Plon jej działalności bliżej znany jest zapewne członkom ZPAF, ale liczne wystawy, które zorganizowała dotąd kierująca szczecińskim

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 79% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-05-2023

 

(al)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA