Zakończyła się polska prezydencja w Radzie Unii Europejskiej - przyniosła pewne zmiany, które na kolejne lata wyznaczą kierunki rozwoju europejskiej nauki i szkolnictwa wyższego. Mają wzmocnić konkurencyjność i spójność europejskiego obszaru wiedzy.
Resort nauki ogłasza: „Sześć miesięcy polskiej prezydencji pozwoliło Europie zyskać nowe narzędzia do budowy konkurencyjnej, otwartej i zrównoważonej gospodarki opartej na wiedzy. Polska potwierdziła swoje kompetencje w obszarze odpowiedzialnego przywództwa i przez ostatnie sześć miesięcy pełniła rolę lidera dialogu, integracji i innowacji w europejskiej nauce i szkolnictwie wyższym".
- Kiedy pół roku temu rozpoczynaliśmy polską prezydencję w Radzie Unii Europejskiej, mieliśmy świadomość, że przed nami czas niełatwy. Europa zmienia się szybko, a nauka, edukacja i technologie są dziś w samym środku tych przemian. Wiedzieliśmy jedno: to nie jest czas na ostrożne kroki. To czas, by mówić wyraźnie, działać konkretnie i szukać wspólnych odpowiedzi - podkreślił w trakcie konferencji podsumowującej polską prezydencję w Radzie UE minister nauki
...