Sobota, 10 czerwca 2023 r. 
12 szczecin
REKLAMA

Ciasno w drodze do szkoły. Policzą pasażerów?

Data publikacji: 22 marca 2023 r. 07:46
Ostatnia aktualizacja: 22 marca 2023 r. 07:46
Ciasno w drodze do szkoły. Policzą pasażerów?
Linię 98 obsługują dwa pojazdy. Najczęściej to autobus i bus mieszczący nieco ponad 20 pasażerów. Oba przez większość dnia jeżdżą puste. Tłok jest przeważnie wyłącznie na odcinku od ul. Kopańskiego do okolic pętli tramwajowej przy ul. Kwiatowej  

Zmiany w kursowaniu autobusu linii 98 postuluje jeden z mieszkańców szczecińskich Gumieniec. Linia powstała kilka lat temu po zmianie rejonizacji szkół podstawowych i w założeniu miała służyć dowozowi uczniów osiedla Za Sterem do szkoły przy ul. Jodłowej. Służy jednak głównie mieszkańcom tych okolic jako transport do pętli tramwajowej przy ul. Kwiatowej.

- Skoro jest to autobus szkolny, dlaczego już nie dotyczy przedszkolaków? Miasto nie wybudowało do tej pory i już nie wybuduje przedszkola przy ul. Przygodnej. Najbliższe rejonowe przedszkole mieści się w okolicach ulic Santockiej i Witkiewicza - tłumaczy pan Karol w piśmie do Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Jak państwo sobie wyobrażają podróż z przedszkolakiem do tamtych okolic? Ucinają państwo połączenia w ferie, święta, wakacje. Czy miasto Szczecin realizuje opiekę przedszkolną w tym okresie? Odpowiem, że tak… Jak te osoby mają się dostać do wskazanego przedszkola?

Tak niestety jest na wszystkich liniach kursujących z myślą o szkołach. Linia 98 nie jest w tym zakresie wyjątkiem i żaden z pasażerów-rodziców przedszkolaków

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 22-03-2023

 

Tekst i fot. Tomasz Tokarzewski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

!!!
2023-03-23 17:18:24
Niech pisze takie rzeczy do sejmu, prezydenta, na nowogrodzka itd. to oni obcieli miastu kilka miliardow zlotych ,cud ze jeszcze te mini busy jezdza ,ciekawe jak tam SKM ,niech tez napisze do pkp i innych dlaczego nadal nie ma !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA