wtorek, 02 marca 2021r.

Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających. Rusza wyposażanie

Data publikacji: 2021-01-18 21:26
Ostatnia aktualizacja: 2021-02-10 13:53
Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających. Rusza wyposażanie
 

Nad Odrą, przy ul. Dębogórskiej w Szczecinie, powstaje Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających. To flagowy projekt Akademii Morskiej i największa inwestycja akademicka w regionie od lat. Po etapie wykańczania budynku pora na jego wyposażanie.

W nowoczesnym ośrodku znajdą się specjalistyczne stanowiska laboratoryjne, które połączą różne dziedziny badawcze z obszaru gospodarki morskiej, m.in.: inżynierię ruchu morskiego, systemy pozycjonowania, manewrowanie statkiem czy nawigację satelitarną. W CEOP powstaną wielkoskalowe modele redukcyjne statków - prościej ujmując: miniatury statków, które pozwolą prowadzić obserwacje odnoszące się później do funkcjonowania statków w praktyce.

Ostatnio wykonawca prowadził etap wykańczania budynku naukowo-badawczego - z zewnątrz i wewnątrz. Elewacja została wykończona otuliną, która jednocześnie ociepla obiekt. Z kolei wnętrza wykończono odpowiednio do ich funkcjonalności: pomieszczenia służbowe, konferencyjne, socjalne, a przede wszystkim laboratoryjne. Prace przebiegają zgodnie z planem, dlatego też rozpisano kolejne przetargi.

- Są

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-01-2021

 

Tekst i fot.  Elżbieta KUBOWSKA

Komentarze

Mirek
2021-01-20 12:01:21
Świetnie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ