Niedziela, 19 maja 2024 r. 
REKLAMA

Cały świat Loli. Jak odmienić pieski los?

Data publikacji: 20 kwietnia 2024 r. 16:04
Ostatnia aktualizacja: 21 kwietnia 2024 r. 09:41
Cały świat Loli. Jak odmienić pieski los?
Fot. Arleta NALEWAJKO  

Nieprzeciętnie bystra. O pięknej sierści - długiej, czarnej z ze srebrzystymi pasmami. Do tego linia, postawa i ruchy istnej damy. I wyrok: pięć lat za kratami. Trudno się dziwić, że mówiono o niej: „Sunia o jednym z najsmutniejszych spojrzeń, jakie widać u schroniskowych psów". Ale nawet ona - Lola - w końcu trafiła na swojego człowieka: wreszcie ma dom i kochającą rodzinę.

Mówią: „Całego świata nie zmienisz, ale możesz zmienić cały świat jednego psa". Tak właśnie zrobiła Laura Sójkowska, zabierając ze schroniska Lolę.

Nieznana przeszłość - widoczny ból

O przeszłości Loli nie wiadomo prawie nic. Poza tym, że została wyrzucona z tzw. dobrego domu. Bo była zadbana, gdy pierwszy raz - w połowie 2019 r. - ją znaleziono, błąkającą się po centrum Szczecina. Miała wówczas dwa lata i była przykładem wakacyjnej bezdomności. Bo do schroniska trafiła w pewien piękny sierpniowy dzień.

- A potem… Nikt jej nie szukał, nikt nie odebrał - wspomina jedna z dawnych wolontariuszek, jakie przez lata opiekowały się Lolą w schronisku. - W przytulisku dla zwierząt trudno jej było się

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 92% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 19-04-2024

 

Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA