Środa, 04 października 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Burzliwa dyskusja w sprawie parkingowca. SARP nie odpuszcza krytyki [SONDA]

Data publikacji: 14 kwietnia 2021 r. 23:04
Ostatnia aktualizacja: 16 maja 2021 r. 20:24
Burzliwa dyskusja w sprawie parkingowca. SARP nie odpuszcza krytyki [SONDA]
Fot. Materiały prasowe  

Stowarzyszenie Architektów Polskich w Szczecinie już kilkakrotnie zabierało głos w sprawie parkingowca pod Trasą Zamkową. Za każdym razem architekci nie szczędzili słów krytyki dla planowanej inwestycji, a ostatnio wytknęli błędy w dokumentacji przetargowej. „Moim zdaniem tu nie chodzi o nasze miasto, troskę o jego rozwój, a o pieniądze" - uważa Igor Podeszwik z inicjatywy Nowy Szczecin, który krytykę SARP-u nazywa nagonką.

Przypomnijmy, że termin składania ofert na projekt parkingowca pod Trasą Zamkową został przedłużony do 23 kwietnia br. (pierwotnie 31 marca br.). Zamawiającym jest miejska spółka Nieruchomości i Opłaty Lokalne. Pomiędzy parkingowcem a Podzamczem ma powstać „wielofunkcyjny plac, otwarty w stronę bulwaru nadrzecznego". Ma to być „miejsce odpoczynku, imprez i sportów miejskich". Podobne funkcje przewidziane są na dachu tego obiektu.

„W ciągu zaledwie tygodnia wpłynęło ponad 150 uwag dotyczących postępowania przetargowego. W konsekwencji braków i błędów w przedmiocie zamówienia zamawiający już 4 razy zmienił ogłoszenie o przetargu, 9 razy zmienił treść specyfikacji

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-04-2021

 

Autor: Karolina Nawrocka

Sonda

Czy pod Trasą Zamkową w Szczecinie powinien powstać parkingowiec?
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Waldek
2021-04-15 13:29:00
przecież parkingowiec będzie obok trasy zamkowej a nie pod, teraz pod trasą jest parking, parkingowiec będzie obok
Grzes
2021-04-15 11:59:25
Czy w UM w Szczecinie potrafią racjonalnie myśleć, przecież jest tyle miejsca po drugiej stronie Odry na Lasztowni .Parkingowiec spowoduje korki w tej części Trasy Zamkowej przy różnych imprezach kiedy każdy będzie tam chciał wjechac co zablokuje zjazd w prawo z TZ.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA