Poniedziałek 08 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Bliżej gwiazd. Czterech jeźdźców Apokalipsy

Data publikacji: 2022-06-26 17:01
Ostatnia aktualizacja: 2022-06-27 12:34
Bliżej gwiazd. Czterech jeźdźców Apokalipsy
Fot. Pixabay.com  

W starogreckim wyraz apokalypsys oznacza „usunięcie zasłony", „objawienie czegoś", co stanowiło szczególny rodzaj proroctwa. Według Apokalipsy św. Jana Ewangelisty tuż przed nadejściem Sądu Ostatecznego świat ma przemierzyć czterech jeźdźców Apokalipsy.

Jadący na koniach jeźdźcy mają swoje nazwy, i są to: Wojna, Zaraza, Głód oraz Śmierć. Wojna dzierży w dłoni wielki miecz i posiada moc, by jedni zabijali drugich. Głód posługuje się trzymaną w ręce wagą, informując, że jedna miara pszenicy za grosz lub trzy miary jęczmienia za grosz. Mówi o wielkich cenach żywności. Nawiązuje do wina oraz oliwy dającej światło i pożywienie, która była niegdyś energetycznym odpowiednikiem ropy naftowej. Z kolei Śmierć zabija mieczem, morem oraz głodem, a także przez ziemskie zwierzęta.

Coraz częściej słychać głosy, że obecne zachodzące w skali globalnej wydarzenia wpisują się w ów apokaliptyczny biblijny przekaz. Rzeczywiście obserwując historię ostatnich lat zauważymy, że po okresie wielkiej światowej koniunktury nieoczekiwanie nadszedł wirus COVID-19. Teorie spiskowe mówią, iż

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-06-2022

 

Autor: Edward GARDASIEWICZ
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

@FIGO
2022-06-27 11:24:16
Widzę, że też zażyłeś "zioło". Gorzej jeśli faktycznie wierzysz w te katobrednie. Wtedy jesteś dla świata już stracony.
FIGO
2022-06-26 20:23:21
Chętnie skomentuję tenże artykuł. Na początek proszę tylko, aby osoby bez stosownej wiedzy w tym temacie nie wysilały się na nietrafne komentarze . Św. Jan , umiłowany Apostoł Jezusa spisywał wizje ukazane przez Anioła. Są ludziska , które twierdzą, że to po zażyciu " zioła " . Mistycy są podstawą wiary Chrześcijańskiej .Wiara to wielki Dar Boży ! Pan Jezus do Apostołów powiedział :" u ludzi to niemożliwe, ale u Boga możliwe jest wszystko ", gdy Oni pytali Mistrza : któż może się zbawić ?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA