Piątek 01 lipca 2022r. 
REKLAMA

Biały taras i montaż siatki. Zgodnie z wymogami LEED

Data publikacji: 2021-08-10 15:01
Ostatnia aktualizacja: 2021-08-10 16:34
Biały taras i montaż siatki. Zgodnie z wymogami LEED
Płyty tarasowe muszą mieć odpowiedni współczynnik odbicia promieni słonecznych i ciepła. Fot. MCN  

Wkrótce ma się rozpocząć montaż zewnętrznej powłoki elewacji Morskiego Centrum Nauki, czyli siatki ciętociągnionej. Dodajmy, że już niedługo z tarasu obiektu na Łasztowni będzie można podziwiać Odrę, Zamek Książąt Pomorskich czy Wały Chrobrego.

Obecnie na tarasie układane są białe płyty o wymiarach 80x40x4 cm. Taki kolor wynika ściśle z wymogów certyfikacji LEED. To normy określające czy budynek i materiały spełniają warunki przyjazne środowisku. Płyty tarasowe muszą mieć odpowiedni współczynnik odbicia promieni słonecznych i ciepła.

- Układane są na specjalnych regulowanych słupkach trawersowych, dzięki którym możliwe jest uzyskanie jednolitej powierzchni i spadków na odprowadzanie wód opadowych - tłumaczy Jarosław Dobrzyński, rzecznik prasowy Morskiego Centrum Nauki. Wstęp na taras będzie możliwy również poprzez zewnętrzną klatkę schodową, która będzie dostępna niezależnie od funkcjonowania Morskiego Centrum Nauki. Podkreślmy, że prace na Łasztowni nie zwalniają tempa. Ekipy generalnego wykonawcy kończą wykonywanie otworów w płytach elewacyjnych pod okna od strony bulwarów. Do

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-08-2021

 

(KaNa)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wystarczy
2021-08-10 16:28:45
Zastosowane wacbaerogel i po kłopocie, skoro w promach kosmicznych nagrzewało się to do ponad 2000 stopni by ochronić wahadłowiec to sprawdzi się na dachu budynku.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA