Wtorek, 30 maja 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Basen, aromaterapia… Z myślą o komforcie przyszłych mam

Data publikacji: 26 maja 2023 r. 08:48
Ostatnia aktualizacja: 26 maja 2023 r. 08:48
Basen, aromaterapia… Z myślą o komforcie przyszłych mam
Z opcji porodu do wody lub w wodzie może skorzystać kobieta w ciąży fizjologicznej, niepowikłanej, u której nie wykryto żadnej infekcji. Fot. szpital „Zdroje”  

W szczecińskim szpitalu „Zdroje" kobiety w ciąży mają już możliwość wyboru nowej formy porodu: w specjalnym basenie porodowym. Dodatkowo tutejszy blok porodowy rozszerza możliwości stosowania nieinwazyjnych metod łagodzenia bólu okołoporodowego - z wykorzystaniem mat do akupresury, piłeczek antystresowych i nowych zestawów do aromaterapii.

Narodzinom dziecka towarzyszą zawsze ogromne emocje - radość z oczekiwania na moment przytulenia w ramionach swojej pociechy, ale też często stres i obawy o zdrowie noworodka oraz o doznania bólowe związane z samym aktem porodu. Takie napięcia emocjonalne mogą niekorzystnie wpływać na jego przebieg. Dlatego psychika i pozytywne nastawienie przyszłej mamy pozostają w centrum uwagi zespołu towarzyszącego rodzącej. W szpitalu „Zdroje" pacjentki mogą wybrać spośród wielu nieinwazyjnych metod łagodzenia bólu okołoporodowego. Obecnie mają nawet możliwość porodu w specjalnym basenie porodowym.

- Relaksacja, działanie przeciwbólowe, rozluźnienie tkanek krocza, łatwiejsza adaptacja do pierwszych sekund życia dla maluszka - to liczne plusy wykorzystania

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 26-05-2023

 

(sag)
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA