piątek, 22 stycznia 2021r.

Awantura o przejście dla pieszych

Data publikacji: 2020-11-24 17:39
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Awantura o przejście dla pieszych
 

Gmina Barlinek zlikwidowała przejście dla pieszych u zbiegu ulic Niepodległości i Żabiej. Decyzja ta wywołała burzę wśród mieszkańców. Nie wszystkim to się spodobało.

Po oddaniu do użytku trasy średnicowej kwestią czasu było, kiedy ulica Niepodległości stanie się ulicą, za którą odpowiadać będzie gmina. Tak też się stało jakiś czas temu. Na wnioski radnych przyjrzano się bezpieczeństwu na na tej ulicy. W efekcie zdecydowano, że przejścia dla pieszych zostaną bardziej oświetlone, poprawione będzie ich oznakowanie.

Jednak zanim to nastąpi, gmina postanowiła zlikwidować jedno z przejść dla pieszych. Przejście, które w tym miejscu zlokalizowane było od dawien dawna. To z niego korzystali m.in. uczniowie, którzy udawali się do Szkoły Podstawowej nr 1 z pobliskiego osiedla mieszkaniowego. W czasach zwiększonego ruchu samochodowego, przed oddaniem do użytku trasy średnicowej, dzieciaki przez jezdnię przeprowadzał specjalnie stojący tam pan w pomarańczowej kamizelce. Było to przejście, na którym praktycznie nigdy nie doszło do poważnego zdarzenia drogowego. W przeciwieństwie do innych

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 64% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 24-11-2020

 

Teksti fot. J.SŁOMKA

Komentarze

Gęsiareczka
2020-11-24 19:59:31
Tam niedaleko są dla chętnych pasy przy rondzie. Kto nie chce patrzeć na prawo i lewo nadrobi może minutę...

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ