Podczas tegorocznego 28. Festiwalu Gwiazd w międzyzdrojskiej Alei Gwiazd pojawiła się tylko jedna nowa rzeźba dłoni, szczególna: dłoń profesora Adama Myjaka, twórcy tego festiwalowego miejsca - symbolu przy nadmorskiej promenadzie, wypełnionego rzeźbami ponad dwustu dłoni stworzonych przez wybitnego artystę - w połączeniu z emocjami Gwiazd, które je, pod profesorskim okiem, odciskały.
- Tegoroczny Festiwal Gwiazd odbywa się pod znakiem wielkiej straty! Nie mogliśmy nad tym przejść do porządku dziennego i, ot tak, pójść dalej, mówiąc: „trudno, stało się". Dlatego ten festiwal jest hołdem wdzięczności i pamięci dla profesora Adama Myjaka, którego pożegnaliśmy w kwietniu. Postanowiliśmy, że w tym roku nikt nie odsłoni swojej dłoni, a jedyne specjalne wydarzenie związane z dłonią będzie ukłonem w stronę wielkiego twórcy idei festiwalu i Alei Gwiazd - podkreśla Olaf Lubaszenko, dyrektor artystyczny Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
- Kiedy przyjaciel umiera, przyjaźń trwa - tak długo, jak zachowujesz w sobie wartości, które on ci przekazał. Moim obowiązkiem jest pielęgnować te
...