75. urodziny Pogoni

Data publikacji: 20 kwietnia 2023 r. 15:01
Ostatnia aktualizacja: 20 kwietnia 2023 r. 16:04
Po raz ostatni mierzyliśmy się ze Stalą przy Twardowskiego w sierpniu 2021 roku, wygrywając 4:1 po dwóch bramkach z rzutów karnych Kamila Drygasa, golu Kóstasa Triantafyllópoulosa i samobóju. Fot. Ryszard PAKIESER

W sobotę o godz. 20 na stadionie im. Floriana Krygiera przy ul. Twardowskiego odbędzie się mecz o mistrzostwo piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy pomiędzy czwartą w tabeli Pogonią Szczecin i dziesiątą Stalą Mielec, która nie jest jeszcze pewna ligowego bytu, bo nad strefą spadkową ma zaledwie 4 punkty przewagi. Podczas tego meczu uroczyście obchodzone będą 75. urodziny Dumy Pomorza! Z tej okazji będzie wiele atrakcji, które rozpoczynają się już dziś…

W poprzedniej kolejce obaj sobotni rywale mieli nieco szczęścia. Portowcy wygrali na wyjeździe z Lechią Gdańsk po samobójczym golu w 82. minucie, a mielczanie uratowali remis 1:1 z Miedzią Legnica, wyrównując w 90. minucie, a kończyli mecz w dziesiątkę po czerwonej kartce (tydzień wcześniej legniczanie w doliczonym czasie utracili prowadzenie 2:1 z Legią Warszawa).

Stalowa historia

Z domowych meczów z ekipą z Mielca możemy mieć bardzo pozytywne wspomnienia. Po raz ostatni ulegliśmy Stali u siebie… 16 sierpnia 1975 roku. Był to najlepszy okres w dziejach mieleckiego klubu. Drużyna z województwa podkarpackiego w sezonie 1975/76 sięgnęła po