Niedziela 05 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Zamierzają zlikwidować Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu

Data publikacji: 2020-02-25 17:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Zamierzają zlikwidować Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Rewalu
 

Zarząd powiatu gryfickiego podjął uchwałę o likwidacji Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Rewalu. Ośrodek - zdaniem członków zarządu powiatu - generuje coraz większe koszty, na które powiatu po prostu nie stać. Na razie jest to uchwała intencyjna. Decyzja wymaga akceptacji Rady Powiatu. Radni nad sprawą pochylą się w najbliższy czwartek. Tymczasem ponad czterdziestu pracowników ośrodka zapowiada już dziś pikietę pod siedzibą starostwa. Uważają, że byłaby to fatalna decyzja nie tylko dla nich, ale również dla ich podopiecznych.

W MOW w Rewalu znajduje się 35 chłopców w wieku od 13 do 18 lat. Jest to młodzież sprawiająca trudności wychowawcze oraz z różnego rodzaju niepełnosprawnościami. Łącznie w placówce zatrudnionych jest ponad czterdziestu pracowników. Są wśród nich nie licząc nauczycieli i wychowawców także psycholodzy, pielęgniarka, ale również sprzątaczki i kucharze.

- Niedawno poinformowano nas o zamiarze likwidacji ośrodka - powiedziała nam Olga Oblizajek, wychowawczyni z MOW w Rewalu. - Otrzymaliśmy informacje, że ośrodek przynosi straty, w zeszłym roku było to jakoby

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 25-02-2020

 

Autor: Roman Ciepliński  
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA