Czwartek 27 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Wracają godziny dla seniorów

Data publikacji: 2020-10-14 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Wracają godziny dla seniorów
 

Zakupy w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach między godziną 10 a 12 od dziś znów zarezerwowane są wyłącznie dla seniorów. Są entuzjaści tej praktyki, ale wielu się ona nie podoba. Krytycznych opinii nie brakuje także w grupie osób starszych.

Od dzisiaj pora od godz. 10 do południa (poza weekendami) w sklepach spożywczych, drogeriach i aptekach to czas na zakupy dla osób po 60. roku życia. Celem jest ograniczenie ryzyka potencjalnego zakażenia wirusem osób starszych. Podobna praktyka była już wiosną br., wiadomo więc, czego się spodziewać. W Szczecinie doświadczenia handlowców i klientów są jednak różne.

- Apteka to punkt, do którego ludzie przychodzą po leki, których potrzebują - mówi Elżbieta Gebel pracująca w aptece przy pl. Żołnierza Polskiego w Szczecinie. - Teraz między godziną 10 a 12 muszę wyprosić matkę z dzieckiem, bo są to godziny tylko dla seniorów. To nie jest w porządku. Jak odmówić kobiecie, która wraca z przychodni z dzieckiem i potrzebuje leku? Jak odmówić komuś środka przeciwbólowego? Może w sklepach spożywczych godziny przeznaczone seniorów mają sens, ale

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 69% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 15-10-2020

 

Autor: Anna Gniazdowska
Fot. Ryszard Pakieser
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Stan wojenny
2020-10-15 15:18:20
Oszuści poczekajcie do 13 grudnia.Czy w tym rządzie jest chociaż jedna zdrowa myśląca osoba-? Kto logicznie myślący rozważa w ogóle ponownie limity w sklepach kiedy za oknem jesień zmienna jesienna temperatura i co najważniejsze zbliża się okres świąteczny.Czas wzmożonych zakupów.Doprowadzi to do niekontrolowanej paniki,towary będą znikać z półek sklepy będą oblegane bo każdy będzie robił świąteczne zakupy.Czy media też nie potrafią "czytać życia" i płynących z tak absurdalnych decyzji szkód większych od korzyści-? Za moment wszystko ze sklepów zniknie i upłyną kolejne dwa miesiące kiedy cokolwiek polak ( już po świętach ) będzie mógł kupić...po godzinie 12 rzecz jasna bo wcześniej w okresie wzmożonych zakupów do sklepu się nie dostanie.Opamiętajcie się.
@@ Alicja
2020-10-15 13:28:37
Proszę czytać komentarze ze zrozumieniem i między wierszami ironię. Wszystkiego nie da się napisać, ponieważ byłby to mega długi komentarz. Komentowałam artykuł a nie czyjś komentarz, jak to czynię teraz. Nadal uważam, że ani panowie, ani panie w wieku 60 lat nie są seniorami. Tak, gdybym była osobą niepracującą w wieku 60 lat, tak z wielką ochotą zrobiłabym raz w tygodniu zakupy w godzinach 10-12, czyli bez tłoku. A swoją drogą to nie Korea Północna czy inna Białoruś i nie będzie mi nikt (tym bardziej senior z kotem) dyktował co, kiedy, gdzie i z kim mogę.
Stan zaburzenia
2020-10-15 11:33:48
Jest to kolejna z wielu irracjonalnych decyzji jakie ten rząd pod wpływem emocji,lekarzy celebrytów serwuje społeczeństwu.Co najistotniejsze,nawet wbrew woli samych seniorów,którzy otwarcie mówią,że będą robić zakupy niezależnie od czasu urzędowego bo nie godzą się na ubezwłasnowolnienie i ustawiania im życia.Masa decyzji jest tak absurdalna i idiotyczna,że kompletnie pozbawiona logiki w odniesieniu do wiedzy o wirusie i codziennym życiu społeczeństwa.Panika,strach które rząd rozsiewa są zdecydowanie groźniejsze dla życia i zdrowia Polaków jak ten patogen grypy.
@Alicja
2020-10-15 10:59:41
Sama sobie w tym wpisie przeczysz. Apelujesz do seniorów o nierobienie zakupów po godz. 15, bo Ty, osoba pracująca chciałabyś zrobić zakupy w spokoju, a za chwilę piszesz, że Twój ślubny ma 61 lat i co to z niego za senior. Też mam 61 lat, jestem jeszcze aktywny zawodowo, bardzo aktywny fizycznie i wbrew temu, co napisałaś, będę robił zakupy po 15. I jeszcze jedno. Jestem przeciw godzinom dla seniorów, ale wydaje mi się lepszym rozwiązaniem obsługa, ale takich naprawdę seniorów poza kolejnością.
Wprowadzic odpowiednie "Szczypce"
2020-10-15 10:49:49
A takie grzebanie golymi rekoma... w Chlebach czy buleczkach - to tez sprzyja rozwijaniu sie "takiego czy innego" Wirusa lub Choroby !!!
Miś
2020-10-15 10:12:42
Bez względu na godziny seniorzy powinni być pilnowani przez obsługę i ochronę sklepu bardziej niż złodziejaszkowie batoników. ScenkaI: sklep Stokrotka, seniorka nad otwartym wiadrem z kapustą kiszoną trochę nabiera do torebki, gmera palcami wklada sporą garść do ust, widełki wypadają z rączki, nabiera palcami... scenka II: seniorka dopadła skrzynkę z winogronami. Wyjmuje każdą kiść, próbuje po kilka po czym z każdej kiści odrywa kawałek zanieczyszczając sobą owoce z trzech skrzyneczek. Wybrane uskubane kiście odkłada potem gdzieś między słodycze. Snenka III Senior w Biedronce dopada nierozpieczetowane pudło bananów. Wyjmuje kiść za kiścia, maca, z każdej odrywa jeden lub dwa. Zanieczyścił osiem kiści bananów. Rozłożył łup na pudełku, zrobił casting, włożył do torebki trzy bananki, ruszył do kasy. Scenka na bis: charczaca babula (vide foto) niemytą i niezakrytą niczym rączką w pierścieniach robi w bułkach losowanie najbliższych rozgrywek Mundialu... The End.
JanKowalski
2020-10-15 09:10:39
Ten "mądry inaczej" pomysł nie sprawdził się za pierwszym razem - sklepy puste albo prawie puste- był to cios w handel, seniorzy robią zakupy rano albo w ciągu całego dnia i wątpię żeby udało się ich zmusić do chodzenia w wyznaczonych godzinach, handel poniesie straty po 12 będzie większe zagęszczenie klientów i lepsza pożywka dla wirusa , a wystarczy wydzielić odrębną kasę w hipermarkecie a w małych sklepikach zostawić tak jak jest ludzie sobie poradzą.....ale ten rząd uwielbia igrzyska i propagandowe decyzje, powiedzieć że jest bezrozumny to mało powiedzieć...ps. pozdrawiam panią Emilewicz która lekką rączką dała 6 milionów nagród dla swoich urzędników......
MM
2020-10-15 07:53:09
A seniorzy i tak chodzą po sklepach cały dzień. Może by tak dla równowagi po południu jak młodsi wracają z pracy i robią zakupy ustanowić godziny "bez seniorów". Tak naprawdę dla ich własnego bezpieczeństwa.
Alicja
2020-10-15 07:42:08
Dbając o zdrowie Seniorów, mam zatem do nich ogromną prośbę. Róbcie proszę zakupy nawet do 15 ale bardzo proszę was kochani, abyście po 15 zostawali w domach i nie ważne czy pandemia czy coś innego jest, czy nic nie ma. Jestem osobą pracującą i chciałabym spokojnie zrobić zakupy po pracy po 15. Otóż nie. Zobaczcie na pocztach, w sklepach, aptekach. Najwięcej seniorów robi zakupy właśnie po 15 bo...im się nudzi w domu a po 15 jest ruch. Robię zakupy po pracy w osiedlowym małym sklepiku, po 15 jest kolejka tworzona właśnie przez seniorów. Widocznie żaden serial w tym czasie nie leci... A tak nawiasem mówiąc mam 58 lat i jak będę miała 60 to nadal nie będę siebie uważała za seniorkę. Mój mąż ma 61 lat i jeszcze pracuje do ukończenia 65 lat. Jaki z niego senior...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA