Poniedziałek 29 listopada 2021r. 
REKLAMA

Wiadukt na ul. Kuźnickiej w Policach na finiszu. Kiedy wjadą samochody?

Data publikacji: 2019-11-13 12:35
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Wiadukt na ul. Kuźnickiej w Policach na finiszu. Kiedy wjadą samochody?
 

Po kilku przesunięciach terminu zakończenia prac na wiadukcie wzdłuż ul. Kuźnickiej w Policach trudno uwierzyć w zapewnienia, że przebudowa konstrukcji jest już na ukończeniu. Ale wygląda na to, że jednak to prawda. Jest duże prawdopodobieństwo, że w połowie grudnia wiadukt nareszcie zostanie oddany do użytku.

175-metrowy wiadukt na ul. Kuźnickiej (trasa Trzeszczyn - Jasienica) został zbudowany w latach 70. Przez lata nieremontowany w końcu przestał spełniać warunki techniczne. Zdaniem ekspertów, jego przebudowa była konieczna! Na jego kondycję wpłynął nie tylko duży ruch kołowy, ale także zanieczyszczenie związkami chemicznymi, które tędy transportowano - dziennie przejeżdżało średnio 170 ciężarówek.

Modernizacja wiaduktu miała dostosować parametry wytrzymałościowe do obowiązujących norm.

- Dlatego nie mówimy o remoncie wiaduktu, ale o jego przebudowie - tłumaczy Krzysztof Kuśnierz, naczelnik Wydziału Techniczno-Inwestycyjnego UM Police. - W ramach prowadzonej inwestycji została bowiem podniesiona nośność konstrukcji. Poza tym całość jest nieco poszerzona.

Przetarg na wykonanie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 60% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 13-11-2019

 

Wójcik Leszek
Fot. Roman Ciepliński (arch.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

KrP
2019-11-13 16:12:01
Energopol jest "specjalistą" od wiaduktów i mostków -szczególnie tych powojennych.Police stały się kolejnym kozłem ofiarnym firmy.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ