Sobota 13 sierpnia 2022r. 
REKLAMA

Warto śpiewać i grać w szkole

Data publikacji: 2019-11-26 22:23
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
Warto śpiewać i grać w szkole
 

Dzieci, które śpiewają w chórze, są lepiej zorganizowane, bardziej społeczne i optymistyczne - wynika z badań przeprowadzonych w USA, a przedstawionych we wtorek w Szczecinie. W szkołach i przedszkolach rusza program Śpiewająca Polska 2020. Placówki, które do niego przystąpią, otrzymają wsparcie w tworzeniu i prowadzeniu chórów oraz zespołów.

We wtorek w szczecińskiej Akademii Sztuki odbyła się konferencja „Grajmy w szkole! Śpiewajmy w szkole!". Nauczyciele muzyki oraz dyrektorzy szkół i przedszkoli mogli dowiedzieć się, jak przystąpić do programu Akademii Chóralnej Śpiewająca Polska, aby móc popularyzować śpiew zespołowy i muzykowanie grupowe na instrumentach w formie dodatkowych zajęć.

- Zarówno region zachodniopomorski, jak i Szczecin mają w tej dziedzinie wiele do zrobienia, gdyż w Szczecinie (tak jest również w Opolu) działa najmniej szkolnych chórów w Polsce. Mamy dziewięć chórów, a przykładowo Lublin ma ich trzydzieści sześć, podobnie jak Wielkopolska - powiedziała dr hab. Anna Tarnowska, kurator regionu zachodniopomorskiego i kierownik Katedry Dyrygentury AS, która

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-11-2019

 

Tekst i fot. Elżbieta Kubera
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

muza
2019-11-27 08:48:01
Niestety, ale muzykalność społeczeństwa pozostawia wiele do życzenia. Wystarczy posłuchać, gdy podczas mszy dorosłe osoby nie potrafią złapać intonacji, ani rytmu. Smutne to.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA