Sobota 25 czerwca 2022r. 
REKLAMA

W Szczecinie brakuje „złotej rączki”

Data publikacji: 2020-02-11 08:14
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:15
W Szczecinie brakuje „złotej rączki”
 

Czy szczeciński magistrat, wzorem innych miast w Polsce, wprowadzi program darmowych drobnych napraw dla seniorów? O wdrożenie takiego programu „złotej rączki" zwróciło się do prezydenta Piotra Krzystka kilkoro miejskich radnych. - Już sama myśl jest złota! - mówi 90-letnia szczecinianka pani Halina, której pomysł bardzo się spodobał.

W ostatnich dniach przez media przeszła informacja, że seniorom mieszkającym w Katowicach w razie drobnych usterek i awarii, z którymi nie mogą sobie poradzić, pomaga opłacany przez Urząd Miasta pan „złota rączka". Program kierowany jest do osób w wieku 65+, głównie samotnych, a także dwuosobowych gospodarstw senioralnych. Katalog napraw obejmuje: wymianę lub naprawę kranów w kuchni i łazience, udrożnianie zatkanych odpływów, naprawę nieszczelnych rur, naprawę spłuczki, montaż lub wymianę deski sedesowej, podłączenie pralki lub zmywarki, wymianę żarówki, naprawę lub wymianę gniazdka elektrycznego, regulację lub uszczelnienie drzwi i okien, naprawę klamek lub zamków w drzwiach i oknach, naprawę listew przypodłogowych. Ze „złotą rączką" można się umówić

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 71% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-02-2020

 

Tekst i fot. Anna Gniazdowska
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

;///
2020-02-11 11:03:20
Pomysł fajny a seniorzy wystarczy ze nie będa finansowac co tydzien działnosci najbogatszego kraju świata-Państwa Watykan i tym samym będą miec duzo kasy ne inne rzeczy nie tylko na specjalistów od napraw wszelakich :) @ciekawa inicjatywa- jesli miasto to zatwierdzi to beda informacje na profilu miejskim typu szczecin.pl, bip itd.
Ciekawa inicjatywa
2020-02-11 10:51:03
Jako elektryk z dobrym sercem, podjąłbym się pomocy dla potrzebujących z dzielnicy. Gdzie się zgłosić? Oczywiście musi to mieć jakieś ramy a nie, że ktoś będzie chciał wymianę instalacji za darmo.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA