Poniedziałek, 22 lipca 2024 r. 
REKLAMA

W Świnoujściu turystów przybywa!

Data publikacji: 23 grudnia 2019 r. 17:34
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:15
W Świnoujściu turystów przybywa!
 

Dane GUS, wedle których w Świnoujściu spadła liczba noclegów sprzedanych w wakacje, sprowokowały samorządowców do dyskusji na temat przyszłości turystyki w mieście. Część branży obawia się o to, czy kurort idzie w dobrym kierunku. W magistracie uspokajają. - Nie ma regresu, a jest progres. I to wynika z naszych danych - mówi „Kurierowi" Paweł Sujka, zastępca prezydenta Świnoujścia.

Według danych GUS liczba noclegów sprzedanych podczas tegorocznych wakacji w Świnoujściu była o 1,3 procent mniejsza w stosunku do 2018 roku. Miasto nad Świną w tym zestawieniu nadal znajduje się w pierwszej dziesiątce, ale jako jedyne wśród tych topowych kurortów zanotowało spadek. Przypomnijmy, że najwięcej noclegów wedle danych GUS sprzedano w Kołobrzegu, Gdańsku i Rewalu.

Przedstawiciele branży turystycznej zastanawiali się, czy spadek w przypadku Świnoujścia wynika chociażby z uprzemysławiania wysp, nie zawsze dobrze postrzeganych inwestycji w pasie nadmorskim, gdzie tereny zielone ustępują kolejnym hotelom, ciągnące się zbyt długo inwestycje w mieście, czy może był to zwykły przypadek. O sprawie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 57% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 23-12-2019

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski 
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Andre
2019-12-24 19:12:28
Oczywiście, że w Świnoujściu nie ma miejsca na turystykę miasto zaczyna się robić bezdusznym, betonowym skomercjalizowanym kurortem, gdzie wycina się wszystko co się da łącznie z kulturą Panie Prezydencie Sujka.
Świnoujścianka
2019-12-23 21:46:15
Rzeczywiście, to co się działo po obu stronach Świnoujścia dotychczas nie było.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA