Czwartek, 23 marca 2023 r. 
10 szczecin
REKLAMA

Tunel w cieniu politycznej walki

Data publikacji: 11 października 2019 r. 07:39
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:14
Tunel w cieniu politycznej walki
Fot. Bartosz Turlejski  

Elżbieta Jabłońska, przewodnicząca świnoujskiej Rady Miasta, wyróżniała się na tle oficjeli biorących udział w uroczystości podpisania pozwolenia na budowę tunelu pod Świną nie tylko jasnym ubiorem. Była to jedyna przedstawicielka partii opozycyjnej, której na podest pozwolono wejść. Ale przeczytać listu od marszałka Olgierda Geblewicza już nie pozwolono.

W Świnoujściu istnieje nieformalna koalicja w radzie pomiędzy PO i PiS, do której przedstawiciele tych partii się nie przyznają. Egzotyczne porozumienie potwierdza jednak fakt, że prezydium rady tworzą przedstawiciele obydwu partii oraz głosowanie nad uchwałami.

Podczas trwającej kampanii wyborczej oficjalne wypowiedzi przedstawicieli świnoujskiego PO wobec PiS wyraźnie się jednak zaostrzyły. I vice versa. Elżbieta Jabłońska, która stara się o mandat posłanki, podczas uroczystości poprzedzającej podpisanie zgody na budowę tunelu musiała wysłuchać gorzkich słów przedstawicieli ministerstw wobec jej partii. W kolejnych przemowach działaczy partii rządzących dominowała krytyka rządu PO-PSL za to, że prace rozpoczęte przed laty za

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 74% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-10-2019

 

Tekst i fot. Bartosz Turlejski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Freistadt Stettin
2019-10-11 13:50:03
- PO_je..ie (słowa Sławomira N.) tarczę się projektuje PO_d określoną inwestycję.....Tarcza to nie jest PO_Budki "lek na chore serce" lub wiertło u dentysty....Tarcza ma określoną średnicę do budowanej "rury", uzębienie do PO_dłoża, które MUSI być znane przed otwarciem przetargu na budową tunelu. Tylko PO_j..y (słowa Sławomira N.) budowali "kolektor", słynne warszawskie "szambo" i teraz "wybija". Ziobro sprawdzi (ha ha) i bądzie PO_płakiwanie....Faktycznie wszystkie partie wciskają kit przedwyborczy, problemem jest iż PO_je..by swego kitu nie mogą sprzedawać, ostatnim PO_kitem jest; "nie mogłem wyłączyć (mądrcowi) mikrofonu", za_PO_mnił iż mógł tym samym mikrofonem coś sprostować.
Wolne Miasto Szczecin
2019-10-11 13:00:19
Żadnego tunelu przez najbliższe 20 lat nie będzie ;-) Chińczycy dopiero co zaczęli projektować .....UWAGA !!!! wiertło-tarcze.Pisiorki stosują stary wyświechtany i już przestarzały numer,że w kółko macieju podpisują coś czego nie ma,w kółko macieju bredzą wszystkim stare odgrzewane kotlety.Jedna wielka lipa-ja tego nie kupuję ani nie zagłosuję na nich.
kobieca logika
2019-10-11 08:15:14
To po co się tak euforycznie uśmiechała podczas tej uroczystości podpisywania umowy?

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA