Sobota 24 lipca 2021r. 
REKLAMA

Szczecin w oczach Ukrainki

Data publikacji: 2020-10-09 21:11
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Szczecin w oczach Ukrainki
 

Gdy student ze Wschodu pierwszy raz przekracza granicę Polski, odczuwa wielki szok i ciekawość. Nagle okazuje się, że trawniki mogą być zadbane nawet na odległych osiedlach, ścieżki rowerowe i duże galerie handlowe są nawet w mniejszych miastach, domy mogą być ładnie kolorowo pomalowane, a drogami można przejechać bez ryzyka uszkodzenia auta.

Samochody też wywołują zdziwienie, bowiem na polskich ulicach nie spotkasz chociażby jednego auta produkcji radzieckiej.

Szkoda, że wcześniej rodzina, przyjaciele czy znajomi nie mieli możliwości tego zobaczyć. Nie mówiąc o życiu w lepszych warunkach.

Zaskakuje też ilość zabytkowych budynków, zamków i wysokich kościołów.

Nabrzeża rzek i kąpieliska są dobrze zabezpieczone, czyste i zadbane.

Jednocześnie też dziwi i cieszy oświetlenie: jest wszędzie, nawet na odległych od centrum ulicach i przy wyjeździe z miasta.

Nie trzeba mówić o szoku, który przeżywa obcokrajowiec, widząc ścieżki rowerowe i latarnie w lesie.

Więc gdybyście spotkali takiego człowieka na ulicy i zapytali, co mu się podoba w Polsce, na pewno by

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 80% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 09-10-2020

 

Autor: Karina Serednia
Fot. Robert Wojciechowski (arch.)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

konfiv
2020-10-11 17:38:27
....może warto poszukać dróżki rowerowej na odcinku skrzyżowanie Ustowo Auchan do Podjuch ,może warto też ,dla bezpieczeństwa, jadąc rowerem po jezdni!! na tym odcinku , zabrać ze sobą latarkę-światło dzienne?- ,bo oświetlenia też na tym tak istotnym odcinku brak!Kiedyś był nazwany Autostradą Poznańską ,a teraz jest ulicą wyrwaną z sieci miejskiej, sądząc po oznakowaniu, informującym o terenie zabudowanym .. Wiele niekonsekwencji i braku kompetencji organizatorów komunikacji ,tym bardziej,że kolejny odcinek w budowie skrzyżowanie Granitowa w kierunku A6 przez Radosną dróżkę rowerową ma ..., ale kosztem niestety szerokości jezdni na tym tak ruchliwym w przyszłości odcinku...Może problemy /ryzyko ,tak popieranego ruchu rowerowego rozwiąże kolej metropolitarna i przejazdy nią wraz z rowerami???
gryfuś
2020-10-10 19:19:16
Bez wątpienia widać postęp mimo wielkiego znoju rodzimych flejtuchów oraz części naszych gości. jeszcze jakieś 15 lat temu jak ktoś powiedział by mi że Polacy będą sprzątać po swoim psie odchody uznał bym go za wariata.
Robert
2020-10-10 07:53:21
Zadbane trawniki nawet na odległych osiedlach? Być może, bo w centrum miasta cały sezon były chaszcze, zwane „kwietnymi łąkami”. Tu raczej Ukrainką poczuła się swojsko jak na słowiański brak porządku przystało.
do czasu - wg. Lewakow...
2020-10-09 21:57:20
Gdyz Oni zawsze widza wszystko odwrotnie - czyli od nowa PO staremu...!!
do czasu
2020-10-09 21:34:46
z czasem jednak rzeczywistość zaczyna dominować nad zauroczeniem nowego miejsca.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ