Środa, 17 lipca 2024 r. 
REKLAMA

Stettin prosto z Australii. „Vogue” dostrzegł potencjał tej biżuterii

Data publikacji: 28 lutego 2020 r. 20:03
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:16
Stettin prosto z Australii. „Vogue” dostrzegł potencjał tej biżuterii
 

Stettin w Australii? To możliwe za sprawą Patrycji Bołzan i Karola Szczepaniaka, którzy od ponad roku tworzą biżuteryjną markę nawiązującą do przedwojennej nazwy Szczecina. Ostatnio polskie wydanie magazynu „Vogue” dostrzegło ich potencjał i umieściło markę wśród czterech nowych, które kreują „błyskotliwe i dizajnerskie rozwiązania". Motto naszych bohaterów brzmi: napisz o czym marzysz, a my to albo znajdziemy, albo zrobimy. I na pewno będzie wyjątkowe.

- Karol urodził się i mieszkał do tej pory w Australii, ja pochodzę ze Szczecina, stąd nawiązanie do przedwojennej nazwy miasta. Jesteśmy parą od ponad trzech lat i od tego czasu podróżujemy między dwoma kontynentami. Jak łatwo sobie wyobrazić, ciężko jest połączyć swoją karierę zawodową z takim trybem życia. Dlatego długo szukaliśmy czegoś, co moglibyśmy robić razem i nie zatrzymywałoby nas w jednym miejscu - opowiada Patrycja Bołzan.

Patrycja kształciła się w Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Przez kilka lat pracowała jako set designerka. Karol studiował marketing na RMIT University w Melbourne. Ich

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 73% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-02-2020

 

Autor: Karolina Nawrocka
Fot. Stettin
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

czytelnik adam
2021-10-09 21:58:09
ale super biżuteria, stettin to bardzo fajna nazwa, myslę że pomoże w promocji polskiego rękodzieła za granicą. pozdrawiam wszystkich oprócz czytelnika łukasza
Do @Pomorzak
2020-03-02 11:01:46
Jaki GS, czy Ty zdajesz sobie sprawę na jakim portalu komentujesz?
Pomorzak
2020-03-01 08:53:52
No, może nie tak ostro, ale zgadzam się z Czytelnikiem Łukaszem. To promowanie zawracania historii biżuterią. Jedyną obowiązującą legalnie nazwą w Polsce i międzynarodową jest Szczecin. A nazwa Stet...ma korzenie słowiańskie, przejściowo zgermanizowana. Tak mówią badania. Jest Szczecin na terenie Rzeczypospolitej i taki "produkt" nie powinien zaistnieć na polskim rynku. A GS nie powinien też tego promować to niekonstytucyjne.
Czytelnik Łukasz
2020-02-29 10:17:22
A dlaczego używają nazwy niemieckiej? Bo słowo "Szczecin" jest dla głąbów niemożliwe do wymówienia? To żadna wymówka, nie podoba mi się to.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA