Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Samochód oczami szczecińskiego mechanika

Data publikacji: 2020-10-08 19:17
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Samochód oczami szczecińskiego mechanika
 

Kupujemy samochód - w salonie albo używany, ale często nie znamy jego budowy. O to, czego kierowcy nie wiedzą o swoich autach, zapytaliśmy pracowników warsztatu samochodowego. Zawodowi mechanicy potwierdzają domysły kierowców, że obecnie auta psują się szybciej. Powodem jest komercjalizacja rynku motoryzacyjnego. Każdy producent chce więcej zarobić.

Druga kwestia to rozwój techniczny. W poprzednich latach auta projektowało się ręcznie. Załóżmy, że inżynier opracowywał model samochodu, który może przejechać 400 tys. kilometrów. Ponieważ nie można było przewidzieć, jaki dystans pokona w rzeczywistości, projektanci proponowali materiały lepszej jakości i dodatkowe zabezpieczenie detali. Takie auto mogło więc być sprawne dwa razy dłużej i pokonać nawet do 800 tys. kilometrów.

Teraz samochody są projektowane za pomocą komputera. Charakterystyki materiałów obliczane są z większą dokładnością. Można je dobrać tak, że auto przejedzie dokładnie założone 400 tys. kilometrów, po czym zacznie szwankować lub przestanie działać. Korzystając z nowych technologii, producenci mogą też stosować

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 08-10-2020

 

Autor: Karina Serednia
Fot. Marek Klasa
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ