Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Remont wartościowego zabytku

Data publikacji: 11 lutego 2020 r. 12:39
Ostatnia aktualizacja: 12 listopada 2020 r. 22:16
Remont wartościowego zabytku
 

Przywrócony ma zostać dawny wystrój auli Zespołu Szkół nr 8 przy al. 3 Maja w Szczecinie. Budynek wpisany jest do rejestru zabytków i należy do najbardziej okazałych gmachów Nowego Miasta. W ciągu dwóch lat planowane jest także wykonanie szeregu prac remontowo-konserwatorskich.

- Na 2020 rok przewidziana jest kontynuacja wymiany stolarki okiennej w budynku oraz wykonanie prac polegających na konserwacji i przywróceniu pierwotnej kolorystyki i wystroju malarskiego fragmentu ściany auli - informuje Michał Dębowski, miejski konserwator zabytków w Szczecinie.

„Od lat po każdym deszczu przez dziurawy dach woda dostaje się do wnętrza budynku, który według moich informacji wpisany jest do rejestru zabytków" - alarmował w styczniu br. w interpelacji do prezydenta Marcin Biskupski, radny miejski Koalicji Obywatelskiej.

Naprawa zadaszenia wraz z konserwacją stropu nad aulą planowana jest na przyszły rok. Kontynuowane będą również prace w auli. W 2021 roku ma się także rozpocząć remont elewacji.

- Stopień i tempo wykonania prac konserwatorskich przy remoncie i przywróceniu dawnego wystroju

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 61% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 11-02-2020

 

Autor: Karolina Nawrocka
Fot. Dariusz Gorajski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Viola
2020-02-11 20:40:52
Kolejne dziadostwo do niepotrzebnego pakowania kasy, podobnie jak "willa" Grunberga. Widać komuś kasa się przyda pod pozorem "ratowania zabytku"...

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA