Sobota, 22 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Przez pięć lat działała niezgodnie z prawem

Data publikacji: 04 października 2020 r. 09:40
Ostatnia aktualizacja: 20 stycznia 2021 r. 10:32
Przez pięć lat działała niezgodnie z prawem
 

Przez wiele lat działał przy ul. Traugutta 140 w Szczecinie sklep ogólnospożywczy, w którym sprzedawano m.in. alkohol. W 2015 r. 36 metrów dalej powstała szkoła, która powstać tam nie powinna, gdyż nie miała stosownych zgód. Tymczasem rok temu władze miasta cofnęły właścicielce sklepu koncesję na sprzedaż alkoholu (minimalna odległość od szkoły to 150 metrów). Pisaliśmy o tym 26 sierpnia br. w artykule „Szkoła, której nie ma, czyli bój o sklep monopolowy". Sprawa ma ciąg dalszy.

Na bakier z przepisami

Przypomnijmy, że Wydział Oświaty UM wydał zgodę na działalność szkoły, chociaż przeciwny temu był Wydział Urbanistyki i Administracji Budowlanej UM, który stwierdził: „Użytkowanie budynku jako Niepubliczna Szkoła Podstawowa «Szkoła z pasją» jest niezgodne z udzielonym pozwoleniem na budowę, jak też z ustaleniami Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Pogodno-Wschód w Szczecinie".

Potwierdził to 20 grudnia 2019 r. Zachodniopomorski Wojewódzki Inspektor Nadzoru Budowlanego w Szczecinie. „Działalność szkoły jest niezgodna z udzielonym pozwoleniem na

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 82% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 02-10-2020

 

Tekst i fot. Mirosław Kwiatkowski
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

?
2020-10-04 14:37:41
Kto stał za tą szkołą?
taaaa..
2020-10-04 12:39:24
Typowe działanie platformersów... i dzięki takim ludziom dziś u władzy mamy pisiorstwo. panie myślą że wszystko mogą bo.. ? To powinno sprawdzić CBA !!! Ktoś coś wziął aby wszystko szło wg zapotrzebowania tych pań. Taka Familiada. Urząd chyba "głupa pali" teraz. jeden Wydział za.. drugi Wydział przeciw... O co chodzi? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. A ludzie co mieli zawsze tutaj sklep.. nie maja go. Właściciel sklepu ma "w plecy". Miło byłoby przeczytać, że panie ze szkoły muszą teraz wyrównać straty pani ze sklepu. Wtedy byłaby demokracja. A tak.. ejhhh.. nie ma co dziwić się że ludzie wybrali pisiorstwo. Takim jak oni trzeba dziękować za to.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA