czwartek, 28 stycznia 2021r.

Powiedzą „nie” wiertni?

Data publikacji: 2019-11-07 07:01
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:14
Powiedzą „nie” wiertni?
 

Dziś (czwartek) w Urzędzie Miasta Świnoujście odbędzie się sesja nadzwyczajna dotycząca planów wydobycia na wyspie Wolin ropy naftowej i gazu ziemnego. Prezydent Janusz Żmurkiewicz już powiedział pomysłowi „nie". Mieszkańcy kurortu nie kryją zdziwienia. - Skąd taka szybka decyzja wobec tej inwestycji? - padają pytania.

Przypomnijmy. Na początku grudnia 2017 roku Ministerstwo Środowiska wydało kanadyjskiej firmie Central European Petroleum (oddział w Warszawie) koncesję na poszukiwanie, rozpoznanie i wydobycie ropy naftowej oraz gazu ziemnego na obszarze wyspy Wolin, na terenach położonych w granicach czterech gmin: Świnoujścia, Międzyzdrojów, Dziwnowa i Wolina oraz na terenie przyległego morza. Za swoją działalność firma zapłaciła 128 tysięcy złotych. Na podstawie uzyskanej koncesji pod koniec ubiegłego roku rozpoczęto poszukiwania surowców w granicach administracyjnych Świnoujścia. Kolejne urzędy nie widziały potrzeby - w badawczym etapie przedsięwzięcia - przeprowadzania oceny oddziaływania na środowisko. Na początku lipca tego roku zakończono badania sejsmiczne na wodach morskich

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 83% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-11-2019

 

Autor: Bartosz Turlejski

Komentarze

Świnoujścianka
2019-11-09 16:26:36
"Nie" powinno zostać powiedziane do wszelkich inwestycji, które potencjalnie zniszczą bezpowrotnie plażę i lasy na prawobrzeżu.

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ