Niedziela 17 października 2021r. 
REKLAMA

Połczynianie żyją dłużej

Data publikacji: 2019-04-29 22:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-30 17:47
Połczynianie żyją dłużej
 

Co pewien czas dociera do nas informacja, że ktoś w pobliżu obchodzi swoje setne urodziny lub zbliża się do setki. Przeżyć cały wiek to już jest coś. Nic zatem dziwnego, że wówczas nawet szef rządu dołącza się do życzeń i przyznaje specjalną emeryturę. Po kilku dniach sensacja odchodzi w zapomnienie i życie toczy się dalej. Setne i ponadsetne urodziny kogoś w gminie Połczyn-Zdrój nie robią tam na nikim większego wrażenia. No chyba tylko na samych jubilatach. Tu – jak można doczytać się w danych statystycznych – żyje najwięcej w województwie osób, które dobijają do setki.

Prawidłowość tę odkryto w marcu br., analizując dane związane z opieką społeczną. Okazuje się, że osób dobijających do setki jest ponad sto, a jeżeli dodać do tego dziewięćdziesięciolatków, to jest już prawie 150 osób. Według danych Głównego Urzędu Statystycznego w piramidzie wieku za rok 2017 zobaczymy, że w wieku powyżej 85 lat na terenie gminy Połczyn-Zdrój są aż 204 osoby.

– Pod tym względem Połczyn-Zdrój jest absolutnie wyjątkowy – twierdzi burmistrz Sebastian Witek. – Inne gminy w naszym województwie mogą nam

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 65% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 30-04-2019

 

Autor: Ryszard Bańka 
Fot. Ryszard Bańka 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ