Sobota 03 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Parę sekund i szach-mat! Każdy chce grać jak mistrz

Data publikacji: 2019-05-12 08:57
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:12
Parę sekund i szach-mat! Każdy chce grać jak mistrz
Fot. Jarosław Bzowy  

Dzięki szachom uczą się myśleć do przodu, oceniać sytuację i przewidywać możliwe najlepsze rozwiązania. To bardzo przydaje się w innych dziedzinach, np. w szkole w nauce matematyki, gdzie ważne jest logiczne myślenie. Ale dla dzieci uczęszczających na kółko szachowe w Nowogardzie liczy się także smak zwycięstwa i marzenie o tym, że kiedyś dorównają grą swojemu mistrzowi.

Eryk Wesołowski, opiekun koła szachowego działającego w gościnnych murach Miejskiej Biblioteki Publicznej w Nowogardzie, jest zdania, że warto rozpocząć grę w szachy już od najmłodszych lat. Cierpliwie tłumaczy zasady królewskiej gry od pierwszych zajęć, które odbyły się w czerwcu zeszłego roku. Przychodzą na nie zarówno dzieci, jak i dorośli.

– Niewątpliwie należą się słowa podziękowania dla pani dyrektor Anety Wysoszyńskiej, która nie miała żadnych wątpliwość, że to świetny pomysł i zgodziła się, by spotkania szachowe odbywały się w każdy czwartek – mówi Eryk Wesołowski. Zajęcia rozpoczynają się o godz. 16 i trwają dwie godziny.

Mój rozmówca podkreśla, że jego przygoda z szachami zaczęła się w 

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 10-05-2019

 

Tekst i fot. Jarosław BZOWY 
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA