Sobota 23 października 2021r. 
REKLAMA

Ostatnie wakacje z prawkiem (przy sobie)?

Data publikacji: 2020-07-28 18:49
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-01 15:16
Ostatnie wakacje z prawkiem (przy sobie)?
 

Najprawdopodobniej jesienią, czyli niestety już po wakacjach, kierowcy podróżujący po Polsce będą mogli prawo jazdy zostawić w domu, obok dowodu rejestracyjnego, którego nie trzeba wozić ze sobą od końca 2018 r. Sejm przegłosował już projekt zmiany ustawy Prawo o ruchu drogowym. Czekamy teraz na Senat i podpis prezydenta.

Projekt wprowadzający kilka ułatwień dla właścicieli pojazdów i kierowców oraz uproszczeń w procedurach związanych z rejestracją pojazdów jest już gotowy (powstał przy współpracy ministra infrastruktury z ministrem cyfryzacji jako tzw. pakiet deregulacyjny). Kolejnym etapem jest skierowanie propozycji zmian pod obrady Senatu. Wydaje się więc, że w październiku nowe przepisy mogą wejść w życie.

Dla kierowców chyba najciekawszą propozycją jest wirtualne prawo jazdy, czyli możliwość zwolnienia z obowiązku posiadania przy sobie tego dokumentu i okazywania go podczas kontroli drogowej na terytorium Polski - dotyczy to wyłącznie osób posiadających polskie prawo jazdy. Wszelkie informacje o kierowcy (w tym o posiadanych przez niego uprawnieniach) będą sprawdzane przez

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 75% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 28-07-2020

 

Autor: Leszek Wójcik
Fot. Dariusz Gorajski
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ