czwartek, 28 stycznia 2021r.

Opłaty w Barlinku drastycznie w górę. Propozycja niższych stawek za wywóz odpadów przepadła

Data publikacji: 2020-02-16 23:16
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:16
Opłaty w Barlinku drastycznie w górę. Propozycja niższych stawek za wywóz odpadów przepadła
 

Ponad 60 procent wzrosły opłaty za wywóz odpadów segregowanych i ponad 100 procent za odpady niesegregowane na terenie gminy Barlinek. Mimo propozycji obniżenia zaproponowanych stawek większość radnych opowiedziała się za propozycją burmistrza.

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja. Radny Michał Antosiewicz pytał, jak naliczone zostały takie stawki? Pytał o koszt wywozu odpadów z domów jednorodzinnych i wielorodzinnych. Zastanawiał się, czy nie lepiej byłoby ustalić wysokość opłat za śmieci według zużytej wody w gospodarstwie domowym. Radna Bernarda Lewandowska pytała m.in. o odpowiedzialność zbiorową, gdy stwierdzono, że śmieci nie są prawidłowo segregowane, chociażby na terenach spółdzielni mieszkaniowych. Radny Cezary Krzyżanowski mówił m.in. o konieczności przebudowy całego systemu zbiórki odpadów na terenie gminy. Według radnego zły system sprawia, że cena jest tak wysoka, a konsekwencje tego ponoszą mieszkańcy.

Na część pytań odpowiadał przewodniczący Rady Miejskiej i jednocześnie kierownik w spółce zajmującej się m.in. wywozem odpadów Mariusz Maciejewski. Bronił m.in.

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 59% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 17-02-2020

 

Tekst i fot. J. SŁOMKA

Komentarze

Olaboga
2020-02-17 19:51:51
Czymś trzeba zapełnić gminną dziurę budżetową - najłatwiej opłatami czyli podatkami bo opłata musi być jakoś uzasadniona. Gmina kupiła sobie od kolego starosty z PO Szpital zapłaciła już ponad 20 mln zł i ciągle dopłaca nawet nie pytając dlaczego. Gmina łaknąca splendoru dofinansowała również marszałkowską obwodnicę i likwidację linii kolejowej Choszczno-Myślibórz- Kostrzyn też kwotą ponad 20 mln zł albo i znacznie więcej. Jednocześnie Rada Gminy pozbyła się dzierżawców byłej hali sportowej, która już chyba szósty rok stoi i niszczeje nieczynna po dokonanym remoncie- zamiast dochodów -koszty. Burmistrz ostatnio odsłonił popiersie byłego dyrektora ZUO-Bomet Zakładu, który poszedł w niebyt razem ze Stoczniami a przecież produkował nie tylko dla Stoczni ale kogo to obchodzi były członek Rady Nadzorczej tego Zakładu teraz przewodniczy Radzie Miejskiej no i jemu jest ok też PO. Tu w Gminie prościej łups 20%, 50% podwyżki a że stękają? no to niech sobie stękają, a że wyjeżdżają z miasta i Gminy?a niech sobie wyjeżdżają, że w Gminie już prawie 4 tys ludzi mniej no to co diety radnych coraz wyższe, głosują aż się chce patrzeć jak za sznurkiem nawet byli hmm... To przecież Redaktor wie dobrze. Postęp jednak jest buduje się dwa kolejne Super Markety, praca dla pań chyba też tylko gdzie ludzie mają zarobić na te zakupy? w Marketach na samograj?

Dodaj komentarz

HEJT STOP


Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ