Wtorek 31 stycznia 2023r. 
REKLAMA

Opłacalne inwestycje w porty. Przynoszą miliardy

Data publikacji: 2020-10-07 09:06
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:32
Opłacalne inwestycje w porty. Przynoszą miliardy
 

Porty Szczecin i Świnoujście to dziś wielkie place budowy. Prowadzone w nich inwestycje przekraczają łącznie 4 mld zł. Jeżeli się uda zrealizować ambitne plany, to za kilka lat nakłady będą dwa razy większe. Inwestycje te szybko się zwracają. Obecnie z działalności zespołu portów co roku do budżetu państwa wpływa ok. 5 mld zł, a w niedalekiej przyszłości może być znacznie więcej.

Goszczący niedawno w Szczecinie wiceminister finansów Piotr Patkowski zapoznał się z trwającymi i planowanymi inwestycjami w zespole portów.

- Z zainteresowaniem wysłuchał naszych propozycji wiążących się z przyszłymi przychodami do budżetu państwa - mówi Krzysztof Urbaś, prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście. - Było to pierwsze spotkanie, ale bardzo owocne. Spodziewamy się kolejnych, już na temat szczegółowych rozwiązań, które będą realizowane w ramach naszego programu inwestycyjnego.

Według danych Krajowej Administracji Skarbowej, rocznie do budżetu państwa z działalności portów Szczecin i Świnoujście trafia bezpośrednio ok. 5 mld zł.

- Porty są cały czas bardzo dochodowym sektorem

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 78% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 07-10-2020

 

Autor: (ek)
Fot. ZMPSiŚ
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA