Wtorek 06 grudnia 2022r. 
REKLAMA

Ogrodzenie na klifie. Nie zamknie widoku, nie zagrozi ptakom

Data publikacji: 2020-08-27 11:25
Ostatnia aktualizacja: 2021-01-20 10:31
Ogrodzenie na klifie. Nie zamknie widoku, nie zagrozi ptakom
 

Urząd Morski w Szczecinie zamierza wykonać ogrodzenie na klifie w Miroszewie nieopodal Nowego Warpna. Nasz Czytelnik apeluje o przemyślenie tych planów i znalezienie innego rozwiązania. Jego zdaniem, grodzenie otwartego i umocnionego już wcześniej obszaru nie służy misji przybliżania obszarów Natury 2000 mieszkańcom i turystom. Urząd wyjaśnia, że zastosuje rozwiązanie, które nie zamknie przestrzeni i widoku. Ma ono zabezpieczyć skarpę przed osuwaniem.

- Klif jest unikalnym punktem tej części Zalewu Szczecińskiego, rozciąga się z niego zapierający dech w piersiach widok na wody zalewu, tor wodny, wyspę Wolin, Uznam - pisze nasz Czytelnik (dane do wiadomości redakcji). - Klif przed laty został solidnie umocniony kamieniami, co zapobiegło jego podmywaniu i wznosi się około 4-5 m nad wodą. Stanowi on miejsce spotkań i pikników okolicznych mieszkańców Nowego Warpna, Podgrodzia i Miroszewa, Szczecina oraz turystów z głębi Polski i Niemiec.

Jak dodaje, w czasie silnych wiatrów wschodnich jest ulubionym miejscem miłośników kite surfingu. W okresie wakacji na wzgórzu tuż przy klifie

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 70% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 27-08-2020

 

Autor: Elżbieta Kubowska
Fot. UMS
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Bywalec
2020-08-27 17:39:53
Aby chronić klif, najpierw zasypano kamieniami stanowiska lęgowe jaskółki brzegówki, (co dawało gwarancję, że nikt nie zejdzie do Zalewu), a teraz będzie dodatkowo chroniony ogrodzeniem przed spacerowiczami.
HogoFogo
2020-08-27 12:04:04
Czy Nasz Czytelnik już założył fundację obrony klifu w Miroszewie? Jeśli nie założył, to nie dostanie dotacji aby zmienił zdanie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA