Środa 01 grudnia 2021r. 
REKLAMA

Od „Zielonej ławeczki” po „Idee przez miasto”. Zazielenią Szczecin?

Data publikacji: 2020-05-18 16:54
Ostatnia aktualizacja: 2020-11-12 22:17
Od „Zielonej ławeczki” po „Idee przez miasto”. Zazielenią Szczecin?
 

Można zmienić na lepsze bliski - nie tylko geograficznie - punkt na mapie miasta. Ustawić na nim ławeczkę i posadzić rośliny, nie wydając na ten cel własnych pieniędzy, lecz zdobywając je w konkursie Banku Ochrony Środowiska. W sięgnięciu po ten bonus pomoc deklaruje nowa szczecińska inicjatywa pn. „Idee przez miasto".

Bank Ochrony Środowiska od lat wspiera rozmaite proekologiczne inicjatywy. W tym roku m.in. organizuje już szóstą edycję „Zielonej ławeczki" - konkursu, w którym mogą brać udział mieszkańcy otwartych osiedli, zarządzanych przez spółdzielnie, wspólnoty mieszkaniowe, a także samorządy, takie jak np. rady osiedli (z miast powyżej 10 tys. mieszkańców).

- Ten projekt ma umożliwić przemianę zaniedbanych terenów na osiedlach w zielone zakątki, miniogrody z ławeczką. Pozwoli to ożywić miejsca wokół bloków, stworzyć przestrzeń do odpoczynku i spotkań. Angażując mieszkańców, chcemy pokazać, jak wiele można zdziałać wspólnymi siłami: wystarczą tylko chęci i dobry pomysł - informuje Fundacja BOŚ i zachęca: - Zbierzcie więc grupę sąsiadów, wspólnie stwórzcie projekt zazielenienia

...
Zawartość dostępna dla Czytelników eKuriera
Pozostało jeszcze 77% treści.

Pełna treść artykułu dostępna w
eKurierze
z dnia 18-05-2020

 

Tekst i fot. Arleta Nalewajko
REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA